Najlepsze momenty Velde

kkslech.com 1 miesiąc temu

Dnia 27 lipca oficjalnie do Olympiakosu Pireus został sprzedany Kristoffer Velde, który był jednym z najlepszych obcokrajowców w ponad 100-letniej historii naszego klubu. Przy okazji Norweg był najdrożej sprzedanym obcokrajowcem przez Lecha Poznań.

> Trzy lata Sobiecha w Lechu
> Najlepsze momenty Czerwińskiego
> Najlepsze momenty Kvekveskiriego
> Najlepsze momenty Marchwińskiego
> Najlepsze momenty Karlstroma

Kristoffer Velde w ciągu 2,5 roku wywalczył z Lechem Poznań tytuł Mistrza Polski, brązowy medal Mistrzostw Polski oraz dotarł do 1/4 finału Ligi Konferencji będąc jednym z najlepszych strzelców naszego klubu na arenie międzynarodowej. 25-letni prawonożny skrzydłowy w 98 meczach (71 ligowych) zdobył 29 goli (18 bramek w lidze) i zanotował ponad 10 asyst. Dziś pora przypomnieć najlepsze momenty Velde w niebiesko-białych barwach.

12 lutego 2022 – Debiut z konkretną liczbą

Kristoffer Velde zadebiutował w Lechu dnia 12 lutego 2022 roku w zwycięskim meczu z Termaliką Nieciecza u siebie aż 5:0. Wtedy Norweg pojawił się w pierwszym składzie na prawej pomocy i już w 18 minucie po dośrodkowaniu z lepszej prawej nogi zaliczył asystę przy golu Mikaela Ishaka na 1:0.

21 maja 2022 – Pierwszy sukces

Pierwsza runda w Lechu Poznań dla Kristoffera Velde nie była udana. Trochę trwało zanim Norweg zaaklimatyzował się w zespole, poznał Polskę, Poznań, funkcjonowanie w Lechu i przyzwyczaił się do atmosfery panującej na stadionie. Podczas mistrzowskiej wiosny Velde dostał od Macieja Skorży łącznie 10 szans, w tym 8 ligowych, a dnia 21 maja 2022 roku odniósł swój pierwszy sukces w karierze. Tego dnia „Kris” święcił zdobycie tytułu Mistrza Polski i to na 100-lecie naszego klubu.

11 sierpnia 2022 – Liczby dające nadzieję

Lato 2022 nie było w pełni udane dla Kolejorza, dopiero w sierpniu lechici zaczęli wychodzić z dołka m.in. dzięki Kristofferowi Velde. Po porażce na Islandii 0:1 zespół Lecha musiał odrabiać straty musząc w pierwszej kolejności pokonać islandzkiego bramkarza, który ani razu nie dał się pokonać 8 lat wcześniej reprezentując Stjarnan Gardabaer. W końcu Islandczyk skapitulował, w pierwszej połowie to Kristoffer Velde asystował przy golu Mikaela Ishaka na 1:0, a jeszcze przed przerwą sam zdobył bramkę. Finalnie głównie dzięki liczbom Norwega niebiesko-biali wygrali w Poznaniu po dogrywce z Vikingurem Reykjavik i awansowali dalej.

15 września 2022 – Prawdziwe wejście smoka

Dnia 15 września 2022 roku Lech Poznań po raz drugi w historii ograł u siebie Austrię Wiedeń i znowu strzelił jej 4 gole. Najwyższe zwycięstwo Kolejorza w fazie grupowej europejskich pucharów (4:1) byłoby niemożliwe, gdyby nie Kristoffer Velde. Norweg wszedł na plac gry w 58 minucie i krótko później zdobył 2 bramki pozwalające rozbić Austriaków.

3 listopada 2022 – Gol i asysta na wagę awansu

Dnia 3 listopada 2022 roku w meczu ostatniej 6. kolejki Ligi Konferencji 2022/2023 cały Lech Poznań zagrał fenomenalnie, ale „Krzychu” przeszedł już samego siebie. To Norweg zrobił całą bramkową akcję na 1:0 i jeszcze z bliska ją wykończył. W drugiej połowie ponownie Kristoffer Velde pokazał trzeźwość umysłu, nie próbował sam strzelić drugiego gola, tylko dostrzegł lepiej ustawionego partnera, zagrał do niego wzdłużyć bramki i zaliczył asystę przy trafieniu Michała Skórasia na 2:0.

13-20 kwietnia 2023 – Wielki dwumecz z Fiorentiną

Nie byłoby emocji w dwumeczu z Fiorentiną, szans na półfinał Ligi Konferencji niemal do samego końca, drugiej w historii wygranej we Włoszech czy podniesienia klubowego współczynnika UEFA do 19.000 punktów, gdyby nie Kristoffer Velde. W pierwszym spotkaniu przy Bułgarskiej norweski skrzydłowy strzelił gola na 1:1, a w drugim wykorzystał rzut karny podwyższając wtedy prowadzenie poznaniaków na 2:0.

Fajny maj 2023

Kristoffer Velde umiał zaliczyć dublety (2 gole), notował też spotkania, w których zaliczył bramkę + asystę, z jego pomocą udało się rozbić Mistrza Polski, Raków Częstochowa przy Bułgarskiej aż 4:1, ale na pewno warto wyróżnić końcówkę sezonu 2022/2023. Dzięki „Krisowi” najpierw udało się wywalczyć awans do europejskich pucharów, a później brązowy medal Mistrzostw Polski. Na koniec tamtych rozgrywek Lech wygrał 4 mecze z rzędu bez straty gola, a w 3 kolejnych majowych spotkaniach Kristoffer Velde strzelił 4 gole i zaliczył 3 asysty. Świetny był przede wszystkim 19 maja w Kielcach (3:0), gdy Koronie wbił 2 bramki + zanotował asystę.

Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat)