Młodzieżowcy i juniorzy zakończyli halowy sezon Mistrzostwami Polski w Piasecznie

archery.pl 6 miesięcy temu

W Piasecznie w dniach 16-16 marca odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski w kategoriach wiekowych juniorów i młodzieżowców. W rywalizacji wzięło udział 133 zawodników i zawodniczek z całego kaju

Wśród młodzieżowców Halowym Mistrzem Polski został Mateusz Mędrzak z Łucznika Żywiec, który w pojedynku finałowym 6:5 pokonał Maksymiliana Osucha – OŚ AZS Poznań. Pojedynek rozstrzygnęła jedna strzała barażowa (10:9). Brązowe medale zdobyli ich koledzy klubowi Konrad Kupczak z Łucznika i Seweryn Janus z OŚ AZS Poznań

Halowy Mistrz Polski Młodzieżowców Mateusz Mędrzak-LKS Łucznik Żywiec

W tej samej kategorii wiekowej tytuł Halowej Mistrzyni Polski zdobyła Maria Małolepsza zawodniczka LKS Mazowsza Teresin, która w finale pokonała 6:2 Klaudię Płazę – LKS Łucznik Żywiec. Brązowe medale zdobyły: Dominika Nowak (KS Społem Łódź) i Kinga Tomaszewicz (OŚ AZS Poznań)

Halowa Mistrzyni Polski Młodzieżówek – Maria Małolepsza-LKS Mazowsze Teresin

Halowym Mistrzem Polski Juniorów na rok 2024 został Karol Rokita z Kieleckiej Stelli, który w finale pokonał 7:1 Karola Bartoszka z KS Drukarz Warszawa. Brązowe medale zdobyli Maciej Mrozik (Stella Kielce) i Igor Pepel UKS Jedynka Kórnik

Halowy Mistrz Polski Juniorów Karol Rokita-KS Stella Kielce

W juniorkach złoty medal zdobyła Alicja Zygmunciak (LKS Mazowsze Teresin), która w pojedynku finałowym pokonała 6:2 Gabrielę Pośpiech (OŚ AZS Poznań). Brązowe medale zdobyły Daria Jaworska (LKS Łucznik Żywiec) i Weronika Stoma (KŁ Mewa Kołobrzeg).