Mały ale wielki Demetrious Johnson – mistrz świata Masters

grapplerinfo.pl 2 dni temu

Demetrious Johnson jest jednym z najlepszych zawodników MMA w historii, jednocześnie jest też jednym z najbardziej niedocenionych przez kategorię w jakiej startuje. Aktualny mistrz ONE Championship ostatnio rozwija swoją karierę w BJJ startując w kategorii Masters.

Mighty Mouse od dziecka był aktywny sportowo, uprawiając kolarstwo i zapasy. W 2006 roku wszedł w amatorskie MMA, a w 2010 dołączył do WEC, bliźniaczej organizacji UFC, rok później obie organizacje zostały połączone. Pierwsze dwie walki wygrał dzięki zapasom, w trzeciej z kolei przegrał na punkty walcząc o pas ze znacznie większym Dominickiem Cruzem. Po tej walce dołączył do kategorii muszej -58kg. To właśnie ta kategoria została przez niego zdominowana, gdzie przez 6 lat był niepokonany broniąc pasa mistrzowskiego 11 razy. Po tym czasie rozstał się z UFC i dołączył do ONE, gdzie jest aktualnym mistrzem.

Bardzo mocną bazą Amerykanina są jego zapasy, to dzięki nim wygrywał większość swoich walk. Dają też o sobie znać w jego walkach BJJ, Demetrious odznacza się dobrą techniką, jest też szybszy i dynamiczniejszy od swoich rywali. Startując na MŚ Masters IBJJF w brązowych pasach zdobył złoto, ale największą furrorę wzbudził jego start na Pan Championship w kategorii Open. Tam był w stanie poddać przeciwnika cięższego o 50kg i zdobyć srebrny medal!

Chwilę po tych pamiętnych zawodach został promowany na czarny pas, a po ogłoszeniu kolejnej edycji Mistrzostw Świata przez IBJJF, Demetrious zadeklarował start w nowej dla siebie dywizji.