Magdalena Śmiałkowska i Piotr Starzycki Mistrzami Polski Seniorów

archery.pl 1 rok temu

W niedzielę 27 sierpnia zakończyły się zmagania w ramach Mistrzostw Polski Seniorów w Łucznictwie. Tytuły mistrzowskie zdobyli Magdalena Śmiałkowska KS Społem Łódź i Piotr Starzycki SŁ Marymont Warszawa. Magdalena Śmiałkowska w finale pokonała Wioletę Myszor z Łucznika Żywiec 6:4 w setach. Piotr Starzycki po bardzo zaciętym pojedynku pokonał Konrada Kupczaka (LKS Łucznik Żywiec) o tym kto wywalczył złoto zadecydowały milimetry, gdyż obaj łucznicy w barażu trafili w pole 9. Jedną z niespodzianek mistrzostw był brązowy medal młodego zawodnika z Kielc Kacpra Kałuży. W konkurencji zespołowej kobiet złoty medal zdobyły zawodniczki z MLKS Czarnej Strzały Bytom w składzie: Michalska Natalia, Stach Martyna, Kołodziejczyk Anna, które w finale pokonały łuczniczki z Żywca w składzie: Myszor Wioleta, Lesniak Natalia, Płaza Klaudia, Matuszek Tacjana 6:0. Wśród mężczyzn złoto wywalczyli zawodnicy OŚ AZS Poznańw składzie: Janus Seweryn, Osuch Maksymilian, Janiszewski Ryszard, Stasik Tomasz pokonując w pojedynku finałowym zespół Społem Łódź w składzie: Szafran Marek, Kowalczyk Maciej, Nowak Łukasz, Łukasik Tymoteusz 6:2. Konkurencję mikstów zdominowali łucznicy z Żywca, którzy zdobyli komplet medali a jeden z dwóch brązowych przypadł drużynie stołecznego Marymontu. Po tytuł mistrzowski sięgnęli Wioleta Myszor i Konrad Kupczak. Finały rozegrano w pięknej scenerii w części francuskiej legnickiego parku.