Liga Narodów 2024. Kiedy mecz Polska - Francja? O której grają dzisiaj siatkarze? [TRANSMISJA NA ŻYWO]

2 dni temu

Półfinału Ligi Narodów nadszedł czas! Reprezentacja Polski dokładnie tak jak w zeszłym roku powalczy o awans do finału rozgrywek. Wówczas w Ergo Arenie pokonali Japonię 3:1. Tym razem w łódzkiej Atlas Arenie na drodze naszej reprezentacji stanie zespół, z którym w fazie grupowej akurat nie przyszło nam się mierzyć, czyli reprezentacja Francji. O której grają dzisiaj polscy siatkarze? Gdzie oglądać Polska - Francja? Transmisja na żywo, wynik, terminarz.
Po przegranym 18:25 pierwszym secie przeciwko Brazylii i rozpoczęciu kolejnego od wyniku 1:5, można było poważnie się obawiać, iż to się dobrze nie skończy. Ale zespół Nikoli Grbicia już wielokrotnie pokazywał, choćby w bieżącej edycji Ligi Narodów, iż nie tak łatwo ich pokonać. Mogą kiepsko zacząć, ale o ile uda im się wrócić na odpowiednie tory, wtedy dla rywala zaczyna się prawdziwe wyzwanie.

Liga Narodów 2024. Z kim zmierzą się Polacy?
Nie inaczej było przeciwko Brazylii. Doskonała końcówka drugiego seta i kończący go zwycięstwem Polaków (25:23) as serwisowy Mateusza Bieńka, dały Polakom rozpęd. Rozpęd, którego Brazyliczycy nie byli już w stanie zatrzymać. Lepsza zagrywka, pewniejsze przyjęcie i coraz skuteczniejsze ataki. Progres całościowy na przestrzeni meczu. Do tego naprawdę dobre zmiany Grzegorza Łomacza oraz Bartłomieja Bołądzia. Ten drugi ponownie pokazał wysoką formę w VNL 2024 i wcale nie jest wykluczone, iż to on będzie dublerem Bartosza Kurka w Paryżu, bo na pewno prezentuje się dużo lepiej od Łukasza Kaczmarka.

Jednak takie decyzje Nikola Grbić podejmie po turnieju finałowym, a ten oczywiście jeszcze się dla nas nie skończył. Teraz czas na półfinał. Naszym przeciwnikiem będą gospodarze nadchodzącego turnieju, czyli Francuzi. "Trójkolorowi" pokonali w swoim ćwierćfinale Włochów. Wrócili do gry ze stanu 1:2 w setach i 9:12 w czwartej partii. Tiebreaka też zaczęli od serii błędów i wyniku 4:0 dla rywali. Ale Francuzi pokazali, iż ich również niełatwo złamać, choćby gdy sytuacja jest bardzo trudna, ostatecznie zwyciężając 3:2 (19:25, 25:20, 22:25, 25:22, 15:11). Znakomity mecz rozegrał choćby Jean Patry. Były już gracz Jastrzębskiego Węgla zdobył aż 28 punktów (25/48 w ataku).

Siatkarze Liga Narodów 2024. Kiedy mecz Polska - Francja? O której grają dzisiaj siatkarze? [TRANSMISJA NA ŻYWO, TERMINARZ]
Polska i Francja nie grały ze sobą w fazie grupowej tegorocznej edycji Ligi Narodów. Nasi rywale zakończyli ją na szóstej pozycji z bilansem 8-4 i dorobkiem 23 punktów. W drugim półfinale zmierzą się Japonia i Słowenia. Mecz Polska - Francja odbędzie się w sobotę 29 czerwca o 17:00 w Atlas Arenie w Łodzi. Transmisja z meczu na otwartym kanale Polsatu, a także na Polsacie Sport 1 oraz w Internecie na Polsat Box Go. My z kolei zapraszamy do śledzenia relacji tekstowej na żywo na stronie Sport.pl, a także w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE