Liga Europy. O której godzinie mecz Roma - Bayer? Gdzie obejrzeć? [TRANSMISJA NA ŻYWO]

2 tygodni temu
Już w czwartek odbędą się pierwsze spotkania półfinałowe Ligi Europy i Ligi Konferencji Europy. Najciekawszym meczem będzie starcie AS Romy z Bayerem Leverkusen. Czy ekipa Nicoli Zalewskiego zakończy niesamowitą passę zwycięstw rywali? Na placu gry pojawią się także inni reprezentanci Polski. O której godzinie mecz Roma - Bayer? O której godzinie pozostałe starcia LE i LKE? Transmisja na żywo, stream, wyniki.
Europejskie puchary wkraczają w decydującą fazę. We wtorek i środę rozegrano pierwsze mecze półfinałowe Ligi Mistrzów. W starciu Bayernu Monachium z Realem Madryt padł remis 2:2, z kolei Borussia Dortmund dość sensacyjnie pokonała 1:0 Paris Saint-Germain. W czwartek do gry wkroczą drużyny rywalizujące w 1/2 finału Ligi Europy i Ligi Konferencji Europy.

Liga Europy. Gdzie oglądać? [Transmisja tv, stream]
Największym hitem dnia wydaje się starcie AS Romy z Bayerem Leverkusen. Faworytem tego meczu będzie niewątpliwie ekipa Xabiego Alonso. W końcu jako jedyna z Europy nie przegrała jeszcze ani jednego spotkania w tym sezonie. Jej znakomita passa trwa już od 46 meczów! Wydawało się, iż w minioną sobotę przerwie ją VfB Stuttgart, ale piłkarze z Leverkusen znów wyszli z opresji i to w kapitalnym stylu. Gola na 2:2 dopiero w 97. minucie zdobył Robert Andrich.

Wcześniej okazję miał West Ham United z Łukaszem Fabiańskim w bramce w ćwierćfinale LE, ale ponownie drużyna Alonso uciekła spod topora (1:1 w rewanżu po golu z 89. minuty, a 2:0 w pierwszym spotkaniu), dzięki czemu pewnie awansowała do półfinału.
Teraz przed szansą na zadanie pierwszego ciosu Bayerowi w tym sezonie stanie Roma z Nicolą Zalewskim w składzie. Zawodnicy Daniele De Rossiego pokonali w 1/4 finału AC Milan i to dwukrotnie. Najpierw wygrali 1:0, a następnie 2:1.
W drugim półfinale Ligi Europy zmierzą się Olympique Marsylia i Atalanta Bergamo. Pierwsza z drużyn awansowała na ten etap rywalizacji po nerwowej końcówce. Pokonała Benfikę dopiero w rzutach karnych, Z kolei włoska ekipa dość gładko rozprawiła się z Liverpoolem, wygrywając aż 3:1 w dwumeczu, co było sporym zaskoczeniem.

O której dziś oglądać Ligę Europy i Ligę Konferencji? [Wyniki na żywo]
W Lidze Konferencji Europy rywalizacja także zapowiada się ekscytująco. Nie zabraknie polskich akcentów. Na murawie najprawdopodobniej pojawi się Matty Cash. To właśnie jego trafienie doprowadziło do dogrywki i rzutów karnych z LOSC Lille, wygranych przez angielską ekipę. W półfinale Aston Villa zmierzy się z Olympiakosem, który także dopiero po serii jedenastek awansował dalej, pokonując Fenerbahce Stambuł Sebastiana Szymańskiego.

Równolegle do tego starcia odbędzie się mecz drużyny innego reprezentanta Polski. Mowa o Michale Skórasiu i jego Club Brugge. Belgijska ekipa awansowała do półfinału po wyeliminowaniu PAOK Saloniki. Na tym etapie zmagań jej rywalem będzie Fiorentina, która uporała się z Viktorią Pilzno.
Czwartek 2 maja. Półfinały LE i LKE. O której godzinie mecz AS Roma - Bayer Leverkusen? Gdzie oglądać? [TRANSMISJA NA ŻYWO, STREAM, WYNIKI]
Wszystkie cztery mecze półfinałowe, zarówno w Lidze Europy, jak i w Lidze Konferencji Europy odbędą się już w czwartek 2 maja. Gwizdek na każdym ze stadionów zabrzmi o godzinie 21:00. Rewanże zaplanowano na 8-9 maja. Transmisję z tych spotkań przeprowadzi płatna platforma streamingowa Viaplay. Zapraszamy też do śledzenia relacji tekstowych na stronie głównej Sport.pl i w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.