Lewandowski wygrywa w niedzielny poranek

rallyandrace.pl 3 godzin temu

Adrian Lewandowski powrócił na ostatni weekend sezonu 2024 do Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski i odniósł zwycięstwo w pierwszym niedzielnym wyścigu.

Startujący na co dzień w Lamborghini Super Trofeo Europe Lewandowski startował do 15-minutowego sprintu z pole position. Co prawda na początku wyścigu wyprzedził go sobotni zwycięzca Seweryn Mazur, jednak Lewandowski powrócił na pierwszą lokatę cztery okrążenia przed końcem wyścigu. Startował on w dywizji D4 +3500, gdzie drugi był Mazur, a podium uzupełnił Piotr Wira.

Kilka sekund z tyłu toczyła się zacięta walka o zwycięstwo w dywizji GTC. Tomasz Magdziarz wystartował z pierwszej pozycji, a jego główny rywal na przestrzeni całego sezonu Jędrzej Szcześniak nie odstępował go na krok. Kierowca Lamborghini kilkukrotnie próbował zaatakować Porsche, jednak Magdziarz za każdym razem zmuszał go do wyjazdu na zewnętrzną stronę toru i obronił w ten sposób pozycję. Pierwszą dwójkę na mecie dzieliło tylko 0,363 sekundy.

Magdziarz i Szcześniak narzucili takie tempo, iż zostawili resztę swojej klasy na kilkanaście sekund. Trzeci na mecie był Janusz Szymański, za którym o czwarte miejsce bili się Tomasz Lach i Jakub Dwernicki. Przemysław Bieńkowski był szósty, a Artur Paziewski siódmy.

W dywizji D4 3500 pewnie zwyciężył Jan Antoszewski w BMW E46 GTR, pokonując jadących Hondami TCR Piotra Podobę i Amuno Pelette. Rafał Gieras był czwarty, przed Oskarem Marszałkowskim.

Do rywalizacji nie przystąpił Jacek Zielonka, zatem jedynym prototypem z otwartym dachem kierował Tomasz Dyszkiewicz.

W wyścigu samochodów do dwóch litrów drugi dzień z rzędu zwyciężył Sławomir Szwargot, który o 2,6 sekundy pokonał Mikołaja Jóźwiaka. Podium uzupełnił Marek Leśnik, za którym finiszował Artur Gawryluk.

Antoni Derebecki przekroczył linię mety jako pierwszy w klasie do 1,6 litra. Po wyścigu otrzymał jednak 30-sekundową karę, która przesunęła go na piąte miejsce, a zwycięzcą został Jakub Szablewski, obok którego na podium stanęli Maciej Szubczyński i Kacper Żeromiński. Kolejne pozycje zajęli Szymon Banaś, Derebecki, Maciej Łaszkiewicz i Witold Czwarno.

Puchar za pierwsze miejsce w klasie RN1 otrzymał Mikołaj Kujawa, a w RN2 zwyciężył Bruno Tomann przed Radosławem Kierznowskim i Marcinem Miziakiem. Poza podium finiszowali Adam Augustyniak, Wojciech Wysocki i Zbigniew Dakowski.

Maksym Burczenik o 0,226 sekundy pokonał Sebastiana Grabiasa w walce o zwycięstwo w klasie 6. Mniej niż cztery sekundy za zwycięzcą finiszowali również Łukasz Janiak i Krzysztof Mencel.

Do końca wrześniowego weekendu, a także całego sezonu WSMP 2024 pozostał jeszcze jeden, 25-minutowy wyścig.

Podobają ci się nasze newsy? Nie przegap żadnego: obserwuj RALLY and RACE na Google News.