Lech Poznań zainteresowany byłym gwiazdorem Rakowa! „Nie zdziwiłbym się, gdyby doszło do tego transferu”

2 godzin temu

Gustav Berggren, były zawodnik Rakowa Częstochowa, wylądował na radarze Lecha Poznań. Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl uważa, iż temat tego transferu jest realny, choć wymagałby skomplikowanych negocjacji finansowych.

Lech zbliża się wielkimi krokami do pierwszego meczu w drugiej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów — pod koniec lipca zmierzy się z Aarhus. Korzystając z przerwy między sezonami, „Kolejorz” intensywnie wzmacnia kadrę — do klubu dołączyli już Mateusz Lis, Terry Yegbe, Allahyar Sayyadmanesh i Luis Palma. Jak informował w piątek Piotr Koźmiński z Goal.pl, kolejnym celem ma być nowy pomocnik — Gustav Berggren.

Wypożyczenie z opcją wykupu i podział pensji z New York Red Bulls

Włodarczyk w programie na kanale Meczyki ocenił, iż przyjście 28-latka do Poznania jest realne, ale Lech musiałby dogadać się z New York Red Bulls w sprawie podziału jego pensji, bo Szwed zarabia w MLS fortunę. — Starałem się zaczerpnąć wiedzy i wydaje mi się, iż jest to opcja prawdopodobna, a w dodatku w stylu Lecha Poznań. To miałoby być wypożyczenie z opcją wykupu. Lech Poznań mocno doceniał i szanował Gustava Berggrena, czy przez postawę w Rakowie, czy wcześniej w Hacken. Miał go już na swoim radarze — przyznał dziennikarz.

Pensja Szweda jest na poziomie miliona euro rocznie. — Pewnie trzeba by było rozważyć podzielenie się z New York Bulls, wzięcia dużej części na siebie, ale myślę, iż jest to do zrobienia. Nie zdziwiłbym się, gdyby doszło do tego transferu — dodał Włodarczyk. Obecny sezon MLS jest dla Berggrena nieudany — zanotował zaledwie 11 meczów, 396 minut i jedną asystę, co może tłumaczyć, czemu byłby otwarty na powrót do Europy.

Idź do oryginalnego materiału