Koroneczki udanie zakończyły sezon

Piłkarki manualne Suzuki Korony Handball Kielce pokonały w ostatnim meczu sezonu Ligi Centralnej Handball Warszawa 24:23.

To nie był typowy mecz na zakończenie sezonu. Zawodniczki obu drużyn z pewnością nie myślały jeszcze o wakacjach, a o podniesieniu z parkietu warszawskiej hali kompletu punktów.

Do przerwy nieco lepiej w ofensywie prezentowały się przyjezdne. Podopieczne Pawła Tetelewskiego osiągnęły w pierwszych 30 minutach dwubramkowe prowadzenie – 13:11.

Po zmianie stron warszawianki gwałtownie wyrównały, a następnie wypracowały nieznaczną zaliczkę. Jednym trafieniem na plus mogły pochwalić się także na 20. sekund przed końcem. Ale wtedy Koroneczki dokonały sportowego cudu.

W tym momencie Marta Rosińska wykończyła atak swojego zespołu skutecznym rzutem. Było 23:23. Piłka w ostatniej akcji zawodów miała należeć do gospodyń, jednak jedna z miejscowych szczypiornistek dopuściła się niesportowego zachowania, odrzucając piłkę, co w konsekwencji skutkowało czerwoną kartą i rzutem karnym dla kielczanek.

Siódemkę na gola zamieniła Magdalena Berlińska, czym zapewniła ostatnie zwycięstwo w kończącym się sezonie. Ekipa z województwa świętokrzyskiego zakończy rozgrywki na trzecim miejscu, jeżeli PreZero Radom pokona w sobotę SPR Gdynia.

AZS AWF Warszawa – Suzuki Korona Handball 23:24 (11:13)