Kolejne domowe zwycięstwo | Raków - Puszcza 2:0

rakow.com 1 tydzień temu

W meczu 10. kolejki PKO BP Ekstraklasy pokonaliśmy przy L83 Puszczę Niepołomice, 2:0. Swojego 50. gola w naszych barwach zdobył Ivi López.

Raków już na samym początku meczu, mógł pokusić się o prowadzenie. Strzał Vladyslava Kochergina w 1 minucie spotkania obronił Michał Perchel. Groźnie pod bramką Rakowa zrobiło się w 10 minucie. Jin- Hyun Lee trafił w poprzeczkę bezpośrednio z rzutu wolnego. W kolejnych minutach obserwowaliśmy próby sforsowania defensywy Puszczy. Dwukrotnie próbował Jean Carlos, kiedy w 21 minucie trafił w słupek, a 8 minut później jego strzał zatrzymał golkiper gości. W końcu przy swojej trzeciej sytuacji, mógł już cieszyć się z gola. Strzał Amorima sparował Perchel, do piłki dopadł Ivi Lopez, który zgrał głową do Jeana Carlosa, a ten wyprowadził Raków na prowadzenie. Wracający do pierwszego składu Hiszpan, podwyższył prowadzenie Rakowa w 39 minucie, perfekcyjnie przymierzając z rzutu wolnego.

W drugiej odsłonie, to podopieczni trenera Tomasza Tułacza spróbowali postraszyć gospodarzy.
W 49 minucie do siatki trafił Piotr Mroziński, ale sędzia zasygnalizował spalonego. Raków kontrolował przebieg spotkania, długo utrzymując się przy piłce na połowie Puszczy. Po godzinie gry w dobrej sytuacji mógł znaleźć się Jonatan Brunes, który był o włos od zamknięcia akcji po dośrodkowaniu Frana Tudora. Kolejnego gola szukał Jean Carlos, uderzając sprzed pola karnego w 72 minucie.

Raków Częstochowa - Puszcza Niepołomice 2:0 (2:0)

Bramki: Jean Carlos 32', Ivi 39'

Raków: Trelowski - Mosór (90, Rundić), Rodin, Svarnas - Tudor, Jean Carlos - Berggren, Kochergin (60, Barath) - Amorim (72' Ameyaw), Ivi (60, Diaz) - Walczak (60, Brunes).

Puszcza: Perchel - Yakuba, Lee, Mroziński, Tomalski (80, Kogut), Serafin (56, Walski), Sipľak (67, Okoniewski), Crăciun, Abramowicz, Kosidis (80, Pieprzyca), Hajda (56, Revenco).

Żółte kartki: Rodin, Kochergin - Serafin, Mroziński

Sędziował: Damian Kos (Wejherowo)