"Jonasz" przegrał walkę wieczoru. PZB świętuje w Targach Kielce

3 miesięcy temu

Daniel Adamiec przegrał z Kostiantynem Baszewem zawodową walkę wieczoru gali „Suzuki Boxing Night 22”. W Targach Kielce Polski Związek Bokserski Świętuje swoje stulecie.

Piątek był wypełniony wieloma wydarzeniami na czele z III Forum Boksu i II Międzynarodowymi Targami Branży Bokserskiej. Na miejscu można było spotkać byłych świetnych pięściarzy m.in. mistrzów olimpijskich Mariana Kasprzyka i Jerzego Rybickiego.

Wieczorem odbyła się gala Suzuki Boxing Night. Polska przegrała pojedynek z połączonymi siłami mołdawsko-ormiańskimi 6:8. „Biało-czerwoni” nie wystawili jednak najmocniejszego składu, ponieważ „jedynki” przygotowują się do igrzysk europejskich, na których będzie można wywalczyć kwalifikację olimpijską.

W walce wieczoru na zawodowych zasadach kielczanin Daniel Adamiec walczył z Kostiantynem Baszewem. Dwóch sędziów przyznało Ukraińcowi zwycięstwo 40:36, jeden wskazał na remis 38:38.

Sobota również będzie wypełniona wieloma atrakcjami, nie tylko dla fanów pięściarstwa. Po południu odbędzie się m.in. pokazowy przelot helikopterów wojskowych. O 16 zostanie podjęta próba pobicia rekordu Polski w treningu bokserskim. W jednym momencie ma ćwiczyć ponad dwa tysiące osób.

Dzień zakończy zamknięta Gala 100-lecia Polskiego Związku Bokserskiego, w której udział weźmie ponad 600 zaproszonych gości.

  • Boks
  • Daniel Adamiec
    Idź do oryginalnego materiału