Joanna Wołosz powalczy o kolejne scudetto

2 tygodni temu

Joanna Wołosz już od 2017 roku reprezentuje barwy Prosecco Doc Imoco Conegliano. Reprezentantka Polski ma na koncie już pięć mistrzostw Włoch zdobytych z tym zespołem. W 2024 roku stanie przed szansą zdobycia szóstego. Dowodzone przez swoją kapitan siatkarki Imoco Volley po raz drugi w półfinałowej rywalizacji pokonały Igor Gorgonzola Novara i awansowały do finału.

SZÓSTY FINAŁ Z RZĘDU

Prosecco Doc Imoco Conegliano w półfinale Serie A mierzyło się z Igor Gorgonzola Novara i zaczęły znakomicie. Pewnie wygrały pierwszy mecz, w kolejnym jednak musiały uznać wyższość rywalek po tie-breaku kończąc tym samym imponującą serię 45 zwycięstw z rzędu. W sobotę 13. kwietnia rozegrano trzecie, decydujące starcie. Joanna Wołosz i koleżanki podrażnione rozpoczęły z dużym animuszem, pewnie wygrały pierwszego seta. W drugiej partii walki nie brakowało, ale końcówka należała już do Imoco. W trzeciej partii ekipa z Novary także postawiła trudne warunki, ale w pewnej części seta to Prosecco Doc Imoco Conegliano przejęło kontrolę nad wydarzeniami i przypieczętowało awans.

Ekipa Joanny Wołosz więcej punktowała atakiem (50:38), lepiej spisała się w bloku (8:4). W asach serwisowych było zaś 3:2 dla zwyciężczyń. Liderkami Imoco były Isabelle Haak oraz Kathryn Plummer. Pierwsza z nich zdobyła 18 punktów, druga 15. Swoje dołożyła także Kelsey Robinson-Cook, autorka 12 punktów. Joanna Wołosz zdobyła po punkcie blokiem i zagrywką. Dla pokonanych 15 oczek zdobyła Marina Markova. W finale rywalem Prosecco Doc Imoco Conegliano będzie Savino Del Bene Scandicci z Polą Nowakowską w składzie.