Sporty

Przez Associated Press

opublikowany
18 lutego 2024, 14:34 ET

DOHA, Katar – Izraelska pływaczka Anastazja Gorbenko została wygwizdana przez niektórych fanów po tym, jak w niedzielę w Katarze zajęła drugie miejsce w biegu na 400 metrów stylem zmiennym kobiet.

Gorbenko (20 l.) wypowiadał się przy basenie chwilę po wyścigu, kiedy w Aspire Dome w Doha wybuchły buczenia.

„Jestem bardzo szczęśliwy, iż mogę tu być i reprezentować mój kraj w tym trudnym czasie” – powiedział Gorbenko. W obliczu trwającej wojny między Izraelem a Hamasem. „Bycie tutaj z izraelską flagą wiele znaczy dla mnie i mojego kraju, więc to najlepsze, co mogę zrobić”.

Część uczestników pływania spotkała się z wyśmiewaniem izraelskiej pływaczki Anastazji Gorbenko po jej występie w biegu na 400 metrów. AP
Złota medalistka Freya Constance Colbert z Wielkiej Brytanii (z prawej) pociesza srebrną medalistkę Anastazję Gorbenko z Izraela po tym, jak została wygwizdana przez widzów na zakończenie finału biegu indywidualnego na 400 metrów kobiet podczas Mistrzostw Świata w pływaniu w Doha w Katarze. AP

Następnie inni obecni w tłumie zagłuszyli drwiny brawami i wiwatami.

Brytyjska pływaczka Freya Colbert zwyciężyła w wyścigu z czasem 4 minut i 37,14 sekundy. Gorbenko uzyskał czas 4:37,36 min, a trzecie miejsce zajęła Włoszka Sarah Franceschi z czasem 4:37,86 min.

Cała trójka wzięła udział w ceremonii wręczenia medali w niedzielę.