I runda Pucharu Polski: Barycz Sułów – Lech II Poznań 0:0 k.3:5

kkslech.com 1 tydzień temu

W meczu I rundy piłkarskiego Pucharu Polski sezonu 2024/2025, Lech II Poznań wygrał w rzutach karnych z Baryczą Sułów 5:3 (po dogrywce było 0:0) i awansował do kolejnej fazy rozgrywek.

Lech II Poznań awansował do I rundy po pokonaniu w sierpniu Pogoni Siedlce 2:0 i tym samym doszedł najdalej w Pucharze Polski od sezonu 2021/2022. Dziś rywalem 11 drużyny grupy 2 III-ligi był piąty zespół dolnośląskiej IV-ligi, Barycz Sułów, który w ubiegłym sezonie sięgnął po Okręgowy Puchar Polski 2023/2024 dzięki czemu dostał się do I rundy szczebla centralnego w rozgrywkach 2024/2025.

W środę od pierwszych minut zdecydowaną przewagę miał klub z IV-ligi, Kolejorz nie radził sobie z atakami niżej notowanej drużyny, która już do przerwy mogła prowadzić choćby 3:0, gdyby nie świetnie interweniujący Mateusz Mędrala. W pierwszej części nasze rezerwy oddały tylko jeden strzał, po którym piłka w 45 minucie gry zatrzymała się na słupku. Po zmianie stron przewaga Baryczy była jeszcze większa, w pierwszym kwadransie Mateusz Mędrala ponownie zanotował świetne trzy interwencje, które pozwoliły utrzymać bezbramkowy remis.

Lech II Poznań przetrwał nawałnicę, często ratował się wieloma faulami, za które lechici byli napominani kartkami. Po 75 minucie poznaniacy opanowali sytuację na murawie, w 84 minucie strzał oddał Stankiewicz, chwilę później szansę na gola miał Szymczak. Rezerwy Kolejorza pod koniec meczu zyskały dodatkowe siły mogąc zdobyć bramkę jeszcze w 88 minucie, gdy główkę Stankiewicza na korner sparował bramkarz. Ostatecznie pomimo dobrej końcówki meczu Lech II Poznań nie zanotował zwycięskiego trafienia, zatem doszło do dogrywki.

Dogrywka nie wyglądała już tak dobrze, jak końcówka regulaminowego czasu gry. Mecz się wyrównał, na dodatek w 98 minucie drugą żółtą a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał jeden z najbardziej doświadczonych piłkarzy w naszym zespole Maciej Orłowski. Podopieczni Grzegorza Wojtkowiak grając w osłabieniu nie cofnęli się, dogrywka wciąż była wyrównana, a do końca nikt nie potrafił strzelić zwycięskiej bramki. Tym samym o awansie musiały zdecydować rzuty karne. W nich lepsze były nasze rezerwy, które zwyciężyły 5:3 i dostały się do 1/16 finału.

Losowanie 1/16 finału Pucharu Polski 2024/2025 odbędzie się w poniedziałek, 30 września, o godzinie 16:30 (transmisja na TVP Sport). Mecze tej fazy zostaną rozegrane pod koniec października.

I runda Pucharu Polski 2024/2025, środa, 25 września, godz. 18:30
Barycz Sułów – Lech II Poznań d. 0:0 (0:0) k.3:5