Hit w Polkowicach, derby w Bydgoszczy

basketligakobiet.pl 2 godzin temu

W 2. kolejce #ORLENBasketLigaKobiet dojdzie do spotkania KGHM BC Polkowice z VBW Gdynia (niedziela, godz. 16:00), a także elektyrzujących za każdym razem derbów pomiędzy zespołami z Bydgoszczy i Torunia (niedziela, godz. 20:00). Transmisja spotkań na Emocje.TV

1KS Ślęza Wrocław - Enea AZS Politechnika Poznań
12.10.2024 18:00

Zespół z Wrocławia ma za sobą bardzo dobre (lecz przegrane) spotkanie wyjazdowe z KGHM BC Polkowice, które zostało rozegrane tydzień temu. Ślęza walczyła do samego końca o zwycięstwo, a z dobrej strony wypadły Robby Ryan, Schaquilla Nunn oraz Digna Strautmane – i to właśnie od nich, będzie zależał w głównej mierze wynik meczu z drużyną z Poznania.
jeżeli chodzi o AZS, to nie wszedł on w sezon dobrze i wysoko przegrał w Toruniu. Słaba druga połowa oraz duża ilość przestrzelonych rzutów, dała 16 – punktową porażkę. Jak ten mecz wpłynie na liderki zespołu? Z całą pewnością Jessica Carter i Britney Jones będą chciały zmazać plamę z inauguracji sezonu.

PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów Wlkp. - SKK Polonia Warszawa

Wicemistrz Polski przegrał pierwszy mecz w okresie w Gdyni, potem doznał porażki w EuroCup Women i w dalszym ciągu czeka na pierwsze zwycięstwo w sezonie. Aby jednak to się stało, trzeba zachować koncentrację przez pełne 40 minut. Tego właśnie brakowało w poprzednich meczach w Gdyni i czeskim Chomutowie. W rolę liderki wcieliła się Elena Tsineke, która również i w meczu z SKK powinna znacznie poprawić swój dorobek punktowy. Rywalki z Warszawy również czekają na pierwsze zwycięstwo w sezonie, gdyż tydzień temu przegrały z zespołem z Lublina. Mecz przez pierwsze 20 minut był wyrównany, ale kolejna połowa już zdecydowanie należała do gości. Na duży plus wypadły Javyn Nicholson oraz Sierra Moore i również teraz powinny być one głównymi postaciami Polonii.

KGHM BC Polkowice - VBW Gdynia
13.10.2024 16:00

Hit kolejki w Polkowicach! Z mistrzem zagra VBW Gdynia, mająca już wygraną z drugim finalistą poprzedniego sezonu. Znakomicie zapowiada się pojedynek Emmy Cannon z Ruth Hebard, a także starcie na obwodzie Anete Steinbergi z Rennie Davis. Amerykanka w ubiegłym sezonie dała wygraną drużynie z Gdyni właśnie w Polkowicach, a jak będzie tym razem? Mistrz Polski będzie musiał przede wszystkim zatrzymać Stephanie Jones, która z meczu na mecz gra lepiej i będzie chciała dać swojej drużynie kolejne zwycięstwo.

Polski Cukier AZS UMCS Lublin - MB Zagłębie Sosnowiec
13.10.2024 18:00

W Lublinie faworytem będą gospodynie, które szczególnie dużą przewagę będą miały pod tablicami. Wszystko przez obecność Laury Miskiniene oraz byłej zawodniczki klubu z Sosnowca – Batabe Zempare. Na obwodzie jest skuteczna Stella Johnson, a na rozegraniu Aleksandra Stanacev. W MB Zagłębiu trener Jorge Aragones liczy przede wszystkim na skuteczność Taylor Soule i Keke Calloway, gdzie szczególnie o formę tej drugiej zawodniczki nie trzeba się martwić.

KS Basket Bydgoszcz Ekstraklasa sp. z o.o. - Energa Toruń
13.10.2024 20:00

Czas na derby pomiędzy zespołami z Bydgoszczy i Torunia, które za każdym razem dostarczają ogromnych emocji. Tym razem faworytem jest drużyna z Torunia, która pokazała tydzień temu kawał dobrej koszykówki. Szczególnie istotną rolę odgrywa na rozegraniu Savannah Wheeler i pod tablicami La Mama Kapinga Maweja. jeżeli dodamy do tego skuteczną Sare Mortensen, to widzimy ogromną przewagę Energi Toruń nad rywalem. Zespół z Bydgoszczy słabo wszedł w sezon, a nic nie pokazały jeszcze m.in. Lauren Ebo czy też Taisheka Porchia. Czy nastąpi to w meczu derbowym?