Harry Kane goni rekord Roberta Lewandowskiego!

news.5v.pl 1 tydzień temu

Bayern Monachium przegrał na wyjeździe z VfB Stuttgart 1:3 w 32. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Niemiec. Bramkę dla Bawarczyków zdobył Anglik Harry Kane, który z 36 golami goni rekord sezonu Roberta Lewandowskiego (41).

Kane trafił do siatki w 37. minucie z rzutu karnego, doprowadzając do remisu. Osiem minut wcześniej prowadzenie gospodarzom dał Leonidas Stergiou.

VfB wygraną zapewniło sobie w końcówce. W 83. minucie na listę strzelców wpisał się Woo-Yeong Jeong, a Silas w doliczonym przez sędziego czasie gry.

Szanse na wyrównanie rekordu Lewandowskiego

Szanse Kane’a na choćby wyrównanie rekordu Lewandowskiego są niewielkie. Bayernowi w Bundeslidze pozostały już tylko dwa mecze – z VfL Wolfsburg i Hoffenheim. Polski napastnik 41 bramek zdobył w okresie 2020/21, grając wówczas właśnie w Bayernie. W dodatku dokonał tego w 29 spotkaniach.

Od 14 kwietnia wiadomo, iż Bayern nie obroni tytułu w Bundeslidze. Pewny tego jest niepokonany w obecnym sezonie Bayer Leverkusen, który w niedzielę zmierzy się na wyjeździe z Eintrachtem Frankfurt.

Mimo porażki monachijczycy utrzymali drugą pozycję w tabeli. Nad trzecim VfB mają jednak już tylko dwa punkty przewagi.

W środę Bayern czeka w Madrycie rewanżowy mecz z Realem w półfinale Ligi Mistrzów. W Niemczech było 2:2.