Gilas Pilipinas przegrywa z Polską w meczu przygotowawczym OQT

biegowelove.pl 2 dni temu

GILAS Pilipinas zakończył swoje europejskie mecze w ramach przygotowań do Olimpijskiego Turnieju Kwalifikacyjnego FIBA ​​porażką z Polską 82:80 w Sosnowcu.

Nationals stracili pierwsze dziewięć punktów czwartej kwarty, znajdując się w dołku, z którego nie mogli się wydostać pomimo walecznej walki.

Gilas objął prowadzenie w końcówce meczu, zdobywając ostatnie osiem punktów meczu za Dwightem Ramosem, ale drużyna nr 15 na świecie nie musiała długo czekać na zwycięstwo.

Ta porażka zniweczyła 30-punktowy wysiłek Justina Brownlee, a Gilas ponieśli kolejne porażki. W ubiegły czwartek przegrał w Stambule z Türkiye 84:73.

Filipiny udają się teraz do Rygi na Łotwie na OQT, ponieważ stawką jest tylko jedno miejsce na Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu.

Giles zmierzą się z gospodarzem Łotwą 3 lipca o 19:00 (4 lipca o północy czasu filipińskiego) i Gruzją 4 lipca o 15:30 (4 lipca o 20:30 czasu filipińskiego).

Michał Sokołowski, Najcenniejszy Zawodnik ostatniego Pucharu Włoch, zdobył 21 punktów, zdobywając 3 z 4 z trzech. Jego rzut za trzy punkty na początku ostatniej kwarty wywołał reakcję Polski, gdy Gilas pod koniec trzeciej kwarty strzelił na dwie bramki (58-56).

Następnie przewaga Polski wzrosła do 14 punktów, co doprowadziło do wściekłości trenera Geels Tima Kuhna, który w przerwie meczu skrytykował drużynę za niezrównoważoną grę.

Michał Michalak zdobył punkt i na 2:37 przed końcem meczu Polska prowadziła 82-72.

Więcej od Spina

Jednak Filipińczycy odpowiedzieli za Ramosem, który zdobył 16 punktów, zdobywając trzy punkty i dwóch skoczków w końcówce meczu, co zmniejszyło deficyt do 82-77.

Kontynuuj czytanie poniżej ↓

Faule z linii rzutów wolnych kosztowały Gilasa. Ramos zmarnował dodatkową szansę po hat-tricku, który mógł zmniejszyć przewagę nad Polską do czterech punktów.

Chris Newsome również podzielił dwa rzuty wolne na 1:26 przed końcem meczu. Poza tym goście przerzucali piłkę 23 razy.

Ramos miał także dziewięć punktów, pięć asyst i trzy przechwyty, natomiast June Mar Fajardo miał 10 punktów, trzy zbiórki i dwa przechwyty.

Kai Soto zdobył osiem punktów i zebrał 11 zbiórek w meczu, w którym Jeremy Sochan z San Antonio Spurs grał dla Polski przez 12 minut i zakończył mecz z ośmioma punktami i czterema zbiórkami.

Filipiny dobrze rozpoczęły spotkanie, prowadząc pod koniec pierwszej połowy 23:16, ale w drugiej połowie uległy Polsce 25:15.