Genialny mecz Magdy Linette! Pierwszy taki w karierze. Demolka!

5 godzin temu

Niespodziewany przebieg miał mecz pierwszej rundy turnieju WTA 1000 w Wuhan: Magda Linette - Ludmiła Samsonowa, zwłaszcza patrząc na dotychczasowe, bezpośrednie mecze tych tenisistek. To pierwsze w karierze zwycięstwo Polki z Rosjanką.
0 - tyle zwycięstw miała Magda Linette (45. WTA) w trzech dotychczasowych starciach z Ludmiłą Samsonową (23. WTA). Mało tego, w żadnym z pojedynków (dwa były w tym roku w Roland Garros i Cincinnati) nie wygrała choćby seta.

Wielki mecz Magdy Linette. Demolka
Jak grać z Samsonową świetnie pokazywała za to Iga Świątek. Ostatnio w US Open wygrała z nią w 1/8 finału 6:4, 6:1. Magda Linette teraz w turnieju WTA 1000 na kortach twardych w Wuhan liczyła na przełamanie złej serii, tym bardziej po niezłym występie w Pekinie, gdzie m.in. pokonała Włoszkę Jasmine Paolini (6. WTA) 6:4, 6:0.

Już w pierwszym gemie wtorkowego starcia Magda Linette straciła swoje podanie w gemie na przewagi. Jej riposta była jednak znakomita. Wygrała bowiem aż cztery gemy z rzędu i prowadziła 4:1. Przewagę pewnie utrzymała do końca seta, w którym miała zdecydowanie lepszą skuteczność pierwszego serwisu (79-35 proc.). Polka wygrała 6:2 w 43 minuty.
Początek drugiego seta też był znakomity dla Polki. Najpierw wygrała swoje podanie, a potem stoczyła blisko piętnastominutową walkę w drugim gemie przy podaniu rywalki. Przy drugiej równowadze pomogła rywalka. Najpierw Rosjanka popełniła gigantyczny błąd przy siatce, kiedy w stosunkowo łatwej sytuacji przestrzeliła z forhendu. Po chwili popełniła niewymuszony błąd z połowy kortu z bekhendu i została przełamana.
Linette wciąż grała znakomicie. Trzy kolejne swoje gemy serwisowe wygrała do 30. Przy stanie 5:2 Rosjanka serwowała i było 30:30. Wtedy Polka zagrała znakomity return, a po chwili - przy piłce meczowej, Samsonowa popełniła prosty, niewymuszony błąd.

- Polka grała bardzo dobrze, odważnie, zmuszała rywalkę do popełniania błędów - skomentowała komentatorka Canal+Sport.
Magda Linette w drugiej rundzie zmierzy się ze zwyciężczynią wtorkowego meczu: Łesia Curenko (Ukraina, 96. WTA) - Katie Boulter (Wielka Brytania, 34. WTA).

I runda w Pekinie: Magda Linette - Ludmiła Samsonowa 6:2, 6:2