Z przyjemnością przedstawiamy naszą najnowszą innowację, stworzoną z myślą o dynamicznie rozwijającym się rynku. AIR ZONE® RYSY 2500 to najbardziej zaawansowane na rynku urządzenie do symulacji warunków wysokogórskich w przestrzeniach o ograniczonych rozmiarach, wyprodukowane w Polsce.
Model AIR ZONE® RYSY 2500 cechuje nie tylko mobilność, ale także zdolność do generowania warunków wysokogórskich w pojedynczych pomieszczeniach. Jest to optymalne rozwiązanie dla osób poszukujących wydajnego urządzenia o najwyższej jakości, które jednocześnie gwarantuje odpowiednie stosunki kosztów do jakości świadczonych usług.
Specyfikacja techniczna urządzenia hipoksycznego AIR ZONE® model RYSY:
- Wymiary (wysokość x szerokość x długość): 1200 x 600 x 1200 mm
- Waga: 295 kg
- Znamionowa moc silnika: 5.5 kW (IE3)
- Zasilanie: 400V/3/50Hz
- Zabezpieczenie: 20A
Zalety urządzenia:
- Zaawansowany peryferyjny układ pomiarowy
- Symulacja warunków na wysokości 2499 m n.p.m. w ciągu 60 minut dla pomieszczenia o kubaturze ok. 100 m3
- Możliwość szeregowej konfiguracji w wielu pomieszczeniach
- Wykorzystanie oddzielnie wydzielonego tlenu w pomieszczeniach regeneracyjnych
- Intuicyjna obsługa systemu z pomieszczenia do hipoksji i hiperoksji
- Dwa tryby pracy REST i SPORT, zabezpieczające użytkowników przed nadmiernym wzrostem PPM
- Ułatwiony transport dzięki zastosowaniu ramy z kółkami
- Szybki i prosty montaż oraz uruchomienie
- Niskie koszty utrzymania i eksploatacji
- Gwarancja: 2 lata lub 5000 godzin pracy
Urządzenie zostało wyprodukowane w Polsce, zgodnie z następującymi dyrektywami i przepisami:
- Dyrektywa maszyn 2006/42/WE
- Rozporządzenie ministra gospodarki z dnia 21.10.2008 w sprawie zasadniczych wymagań dla maszyn
- Dyrektywa urządzeń ciśnieniowych i zespołów urządzeń ciśnieniowych 2014/68/UE
- Rozporządzenie ministra rozwoju z dnia 11.07.2016 w sprawie wymagań dla urządzeń ciśnieniowych i zespołów urządzeń ciśnieniowych dla maszyn
- Dyrektywa kompatybilności elektromagnetycznej 2014/30/UE
- Ustawa z dnia 13.04.2007 o kompatybilności elektromagnetycznej
- Dyrektywa sprzętu elektrycznego 2014/35/EU
- Rozporządzenie ministra rozwoju z dnia 2.08.2016 w sprawie wymagań dla sprzętu elektrycznego
Zgodność z podstawowymi wymaganiami bezpieczeństwa zapewniono poprzez spełnienie wymagań określonych w następujących normach:
- PN-EN ISO 12100:2012
- PN-EN 60204-1 : 2010/AC:2011
- PN-EN 61000-6-4:2010
- PN-EN-1012-1:2011
- PN-N-01307:1994
AIR ZONE® jest produktem firmy AIR SPORT Sp. z o. o., stworzonym przez polskich naukowców i inżynierów. To system symulacji warunków wysokogórskich, dostępny zarówno w postaci stacjonarnych pomieszczeń, jak i mobilnych rozwiązań, które umożliwiają modyfikację stężenia tlenu w powietrzu atmosferycznym, czyli tworzenie specyficznych warunków hipoksji (warunki wysokogórskie) lub hiperoksji normobarycznej.
Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom technologicznym, jesteśmy w stanie dostosować system do zarówno małych przestrzeni, jak i dużych hal oraz pojedynczych urządzeń sportowych.
Naszą misją jest wykorzystanie stymulacji niedotlenieniem nie tylko wśród grup, które od lat wykorzystują „moc gór” (sport wyczynowy, himalaiści, służby mundurowe), ale również wśród naukowców i lekarzy badających skuteczność i nowe zastosowania zdrowej hipoksji w rehabilitacji, fizjoterapii i rekonwalescencji związanej z terapią po Covid-19.
Inspiracją dla naszej firmy są wyniki badań laureatów Nagrody Nobla w dziedzinie medycyny i fizjologii z 2019 roku. Wyróżniającą cechą instalacji AIR ZONE jest bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa i kontroli warunków, a także możliwość wykorzystania oddzielnie separowanego z powietrza tlenu w dodatkowo wydzielonej przestrzeni do terapii tlenowej w ramach jednej instalacji (sala do hiperoksji)
Wytworzenie warunków zdrowej hipoksji lub hiperoksji w różnych pomieszczeniach w żaden sposób nie ogranicza swobody ruchów i ćwiczeń, czego nie mogą zagwarantować inne często używane urządzenia typu maska lub namiot.
Z przyjemnością przygotujemy ofertę i podpowiemy jak optymalnie dopasować instalację AIR ZONE® do komercyjnego lub prywatnego wykorzystania przez każdego z potencjalnych inwestorów.