Finał Mistrzostw Polski w kolarstwie. Alan Banaszek pomylił trasę, ale i tak wygrał wyścig

10 miesięcy temu

Ostatni dzień Mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym przyniósł kibicom mnóstwo niezapomnianych emocji. Wyścig, którzy w niedzielę przebiegał drogami Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego, wygrał Alan Banaszek (Human Powered Health). Wśród pań najlepsza okazała się Monika Brzeźna (MAT Atom Deweloper Wrocław).

MP w Ostrołęce. Banaszek i Brzeźna ze złotymi medalami

Od 21 do 25 czerwca Ostrołęka była gospodarzem Mistrzostw Polski w Kolarstwie Szosowym 2023. Ostatniego dnia mężczyźni ścigali się na 227-kilometrowej trasie. W stawce kolarzy byli wszyscy zawodnicy grup World Tour, z wyjątkiem Rafała Majki.

Zwycięzcą wyścigu został Alan Banaszek z grupy Human Powered Health. Na finiszu wyprzedził Filipa Maciejuka (Bahrain Victorious) i Marcina Budzińskiego (HRE Mazowsze Serce Polski). Banaszek wygrał choćby pomimo tego, iż w pewnym momencie pomylił trasę i stracił 20 sekund do prowadzonych. Dla zawodnika, który ma już dorobku medale mistrzostw Europy w kolarstwie torowym, był to zdecydowanie największy sukces na szosie.

Wśród pań triumfowała natomiast Monika Brzeźna (MAT Atom Deweloper Wrocław). Na finiszu wyprzedziła towarzyszki ucieczki, czyli Karolinę Perekitko (Groupe Abadie) i Zuzannę Chylińską (TKK Pacific Nestle Fitness Toruń). Ostatniej z wymienionych zawodniczek przypadł złoty medal w kategorii do lat 23.

Mamy nowego mistrza Polski – Alan Banaszek najlepszy w Ostrołęce.

Kolarz amerykańskiej drużyny Human Powered Health na finiszu pokonał Filipa Maciejuka (Bahrain Victorious) oraz Marcina Budzińskiego (HRE Mazowsze Serce Polski).