Fenomenalne wieści dla Igi Świątek. Tak wygląda ranking WTA po awansie do finału

2 tygodni temu
Iga Świątek pokonała 6:1, 6:3 Madison Keys i awansowała do finału turnieju w Madrycie. W ten sposób powtórzyła osiągnięcie z zeszłego roku, co jest dla niej wspaniałą wiadomością w kontekście rankingu WTA. Polka utrzyma nie tylko prowadzenie, ale i dorobek, z którym przystępowała do rywalizacji. A będzie mogła jeszcze go powiększyć. Natomiast bardzo zacięta rywalizacja toczy się tuż za jej plecami.
Iga Świątek świetnie spisuje się w turnieju WTA 1000 w Madrycie. Do półfinału dotarła, tracąc po drodze tylko jeden set. A w meczu o finał nie dała szans Madison Keys i pokonała ją 6:1, 6:3. Spotkanie trwało tylko 71 minut.

Iga Świątek jest przykładem dla całego świata! "Jestem dumna"

Iga Świątek zagra w finale w Madrycie. Świetne wieści ws. rankingu WTA
Tym samym Polka powtórzyła osiągnięcie z zeszłego roku (wtedy w starciu o tytuł przegrała z Aryną Sabalenką). To oznacza, iż utrzyma dorobek w rankingu WTA, wynoszący 10 560 punków. A w przypadku wygranej w finale powiększy go do 10 910 pkt.

Prowadzenie Świątek na razie jest niezagrożone, o wiele ciekawiej jest tuż za jej plecami. W rankingu WTA Live w tej chwili wiceliderką jest Coco Gauff, która w Madrycie odpadła w czwartej rundzie (z Keys). Amerykanka straci tę pozycję, o ile w finale wystąpi broniąca tytułu Sabalenka.
Jednocześnie Białorusinka musi uważać, gdyż bardzo zbliżyła się do niej Jelena Rybakina. Obie zagrają ze sobą w półfinale w Madrycie. Gdyby wygrała Kazaszka, a potem sięgnęła po tytuł, to Sabalenka spadnie aż na czwartą pozycję w rankingu. Rybakina może być najwyżej trzecia.

Ranking WTA Live po wygranej Igi Świątek z Madison Keys

1. Iga Świątek - 10560 pkt (tytuł - 10 910 pkt)
2. Coco Gauff - 7313 pkt
3. Aryna Sabalenka - 7238 pkt (finał - 7498, tytuł - 7848 pkt)
4. Jelena Rybakina - 6673 pkt (finał - 6933 pkt, tytuł - 7283 pkt)