Faworyci zawiedli! Oto trzy największe zaskoczenia 2. kolejki Ligi Mistrzów

2 dni temu

Liga Mistrzów co roku jest pełna niespodzianek. Regularnie zdarza się, iż faworytom potrafi podwinąć się noga, a to wykorzystują słabsze ekipy.

Tak też było i tym razem. Kilka wielkich ekipy nie dało rady pokonać piłkarskich kopciuszków. Oto 3 największe zaskoczenia 2. kolejki Ligi Mistrzów.

The league phase standings after matchday 2 ⚽️ #UCL pic.twitter.com/gOXqGsaN3v

— UEFA Champions League (@ChampionsLeague) October 2, 2024

#1 – Aston Villa 1:0 Bayern

The Villains przystępowali do starcia z Goliatem. Podopieczni Unaia Emerego nie grzeszyli formą, ale w ostatnim spotkaniu Premier League postanowili rotować składem.

Ta strategia okazała się słuszna i świeży i wypoczęci zawodnicy stawili czoła gigantowi z Niemiec. Gwiazdą spotkania był Jhon Duran, czyli prawdziwy superzmiennik Aston Villi.

Zawodnik wszedł na boisko w 70 minucie i niespełna 10 minut potem zdobył jedynego w tym meczu gola.

#2 – Lille 1:0 Real Madryt

To spotkanie było bardzo podobne od opisywanego wyżej. Na Lille nie stawiał w zasadzie nikt, ale francuskie ekipy pokazują, iż potrafią pobić hiszpańskich gigantów.

W starciu przeciwko Realowi zadecydował rzut karny. Sędzia odgwizdał jedenastkę na korzyść Lille, a stoicki spokój zachował Jonathan David, który w ten sposób ustalił wynik spotkania.

#3 – Benfica 4:0 Atletico

Ten mecz, to największa sensacja 2. kolejki. Portugalczycy przez cały mecz dominowali potęgę z Madrytu i pokazali kawał niesamowitego futbolu.

Atletico zostało w Lizbonie dosłownie upokorzone, a porażka wynikiem 4:0 tylko to potwierdza. O tym meczu najpewniej będzie się jeszcze długo wspominać na Estadio da Luz.