Fatalny upadek Graneruda. Norweg z impetem runął na zeskok [WIDEO]

3 miesięcy temu

Lider reprezentacji Norwegii w skokach narciarskich Halvor Egner Granerud zaliczył bardzo groźnie wyglądający upadek podczas treningu w Lillehammer. 27-latek runął na zeskok tuż po wyjściu z progu, ale na szczęście nie stało mu się nic poważnego.

Groźny upadek Graneruda

We wtorek norwescy skoczkowie narciarscy odbywali sesję treningową na skoczni w Lillehammer. Zajęcia nie skończyły się zbyt dobrze dla Halvora Egnera Grabneruda. Zwycięzca klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w ostatnim sezonie zaliczył fatalnie wyglądający upadek.

Na nagraniu udostępnionym na oficjalnym profilu reprezentacji Norwegii w skokach narciarskich widać, iż Granerud stracił równowagę tuż po wyjściu z progu, po czym z impetem runął na zeskok. Na kolejnym kadrze pokazano, iż skoczek musiał wspierać się kulami.

Po raz pierwszy tej wiosny spróbowałem skakać ze sprzętem dostosowanym do nowych zasad. Wszystko ze mną w porządku, to po prostu bolesne. Kilka najbliższych dni, dla własnego komfortu, spędzę w towarzystwie kul ortopedycznych. Po tym czasie będzie dobrze – powiedział 27-latek.

Upadek Halvor Egner #Granerud na treningu !#skijumpingfamily pic.twitter.com/hwucY5aMgL

— Anita |SJComics| SkiJumpGirl_Pl| (@SkiJumpGirl_PL) June 7, 2023

Granerud wystąpi na igrzyskach europejskich w Krakowie

Na ten moment nic nie wskazuje na to, aby Granerud doznał poważniejszej kontuzji, która mogłaby wykluczyć go z letnich startów. Norweg na przełomie czerwca i lipca ma się pojawić w Krakowie, gdzie odbędzie się tegoroczna edycja igrzysk europejskich.

W sezonie 2022/23 Halvor Egner Granerud po raz drugi w karierze sięgnął po Kryształową Kulę za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Norweg uzbierał 2128 punktów i wyprzedził drugiego Stefana Krafta (1790 punktów) i trzeciego Anze Laniska (1679 punktów).

Dawid Kubacki z niecierpliwością wyczekuje Igrzysk Europejskich. “Dam z siebie sto procent”

Idź do oryginalnego materiału