Fatalna informacja. Szymon Sićko wypada do końca sezonu

1 miesiąc temu

Rozgrywający Industrii Kielce Szymon Sićko nie zagra już w tym sezonie w żadnym spotkaniu. Dokładne badania medyczne wykazały, iż w poniedziałkowym meczu Orlen Superligi doznał bardzo poważnej kontuzji kolana i przegapi pozostałe mecze swoich drużyn.

Poważna kontuzja Szymona Sićki

W poniedziałek w 22. kolejce Orlen Superligi szczypiorniści Industrii Kielce bez większego problemu wygrali na wyjeździe 40:24 z Corotop Gwardią Opole. Dzięki temu zwycięstwu mistrzowie Polski utrzymali 3-punktową stratę do liderującej Wisły Płock.

Już w pierwszej połowie spotkania doszło do bardzo groźnego zdarzenia. W 12. minucie Szymon Sićko bez kontaktu z rywalem upadł na parkiet i po reakcjach innych zawodników można było sądzić, iż doszło do poważnego urazu. Potwierdziło się to po dokładniejszych badaniach lekarskich.

Sićko przejdzie operację

Po wstępnych badaniach wykonanych w Opolu było jasne, iż zawodnik Industrii doznał najcięższego możliwego urazu – uszkodził więzadło adekwatne rzepki. W Kielcach powtórzono badanie i dało ono taki sam rezultat. Oznacza to, iż Szymon Sićko nie zagra już w tym sezonie.

W sobotę w Barcelonie reprezentant Polski ma przejść operację, która wykluczy go z aktywności na kilka miesięcy. To duży problem zarówno dla Industrii, jak i polskiej kadry, której Sićko jest bardzo ważnym zawodnikiem.

Poważna kontuzja Szymona Sićko.

Lewy rozgrywający Industrii Kielce upadł na boisko bez kontaktu z przeciwnikiem w 12. minucie spotkania. 27-latek nie był w stanie opuścić placu gry o własnych siłach. pic.twitter.com/lSxgINoQcv