Trudno znaleźć lepszą informację dla kibiców Śląska Świętochłowice niż ta, którą otrzymali przed rozpoczęciem meczu z Wybrzeżem Gdańsk. W trakcie prezentacji przed zawodami o przedłużeniu swoich umów z klubem poinformowali dwaj kluczowi zawodnicy – Mateusz Tonder i Adrian Gała. To z kolei może oznaczać, iż w okresie 2027 Śląsk będzie stać na coś więcej, niż tylko walka o triumfy przed własną publicznością.
Polacy na odpowiednim poziomie
Od lat, dla klubów startujących w Krajowej Lidze Żużlowej, największą bolączką jest zbudowanie odpowiednio silnej formacji krajowej. W związku z przepisami Polacy w składach muszą się znaleźć, ale nie zawsze ich poziom jest wystarczający, by zdobywać dla zespołu odpowiednią liczbę punktów.
W Świętochłowicach już teraz udało się zbudować odpowiednio silną formację krajową na sezon 2027. Wszystko za sprawą zatrzymania w zespole Mateusza Tondera i Adriana Gały. Ten pierwszy to prawdziwy lider Świętochłowiczan, notujący czwartą średnią w całej lidze – ponad 2,2 punktu na bieg. Ten drugi to z kolei zawodnik świetnie prezentujący się przede wszystkim na własnym owalu, co w KLŻ ma niemałe znaczenie.












