Dominacja! Oto klasyfikacja strzelców La Liga po dublecie Lewandowskiego

Robert Lewandowski był jednym z głównych bohaterów FC Barcelony w hitowym starciu z Realem Madryt. Polak strzelił dwa gole, a jego drużyna rozbiła rywali aż 4:0. Tym samym nasz napastnik umocnił się również na pozycji lidera w klasyfikacji strzelców La Ligi. Tak w tej chwili wygląda to zestawienie.
FC Barcelona jest w bieżącym sezonie w świetnej dyspozycji i z pewnością chciała kontynuować udaną passę w meczu z Realem Madryt. Od początku spotkanie stało na wysokim poziomie i oba zespoły stwarzały groźne okazje. Mimo to do przerwy nie byliśmy świadkami żadnych goli. Wszystko zmieniło się w drugiej połowie.

Robert Lewandowski bohaterem FC Barcelony. Tak wygląda klasyfikacja strzelców La Ligi
Niedługo po wznowieniu gry ekipa Hansiego Flicka zdobyła dwie bramki. I obie były autorstwa Roberta Lewandowskiego. Tym samym polski napastnik stał się bohaterem FC Barcelony. Na tym drużyna się jednak nie zatrzymywała i wbiła kolejne bramki. Na listę strzelców wpisali się Lamine Yamal oraz Raphinha. Ostatecznie wynik już się nie zmienił i Katalończycy wygrali 4:0.

Dzięki kolejnym trafieniom Lewandowski umocnił się na pozycji lidera klasyfikacji strzelców La Ligi. w tej chwili ma już na koncie 14 goli i dwie asysty. I ma bardzo dużą przewagę nad goniącymi go rywalami. Drugie miejsce w tym zestawieniu zajmuje Ayoze Perez, który ma na koncie "tylko" siedem trafień. Następnie jest Raphinha, a tuż za nim plasuje się Kylian Mbappe. Francuz miał kilka doskonałych okazji w starciu z FC Barceloną. Strzelił choćby gola, ale został on nieuznany. W efekcie jego statystyki nie uległy zmianom i przez cały czas ma na koncie sześć goli.