Dogrywka: ŁKS – Lech 2:3

kkslech.com 5 miesięcy temu

W szalonym, pełnym emocji meczu z Łódzkim Klubem Sportowym więcej szczęścia dopisało Lechowi Poznań, który przy okazji wykazał się większą skutecznością, dlatego wyszarpał pełną pulę. W niedzielę w Kolejorzu pokazały się przede wszystkim indywidualności, które pozwoliły uniknąć kompromitacji, jaką byłby remis 2:2 mimo prowadzenia 2:0 oraz gry w przewadze.

1-4-2-3-1

Arndt – Dankowski, Mammadov, Gulen, Durmisi – Mokrzycki, Hoti (82.Jurić) – Tejan, Ramirez (45.Ceijas), Balić (82.Młynarczyk) – Janczukowicz (73.Pirulo).

1-4-3-3

Mrozek – Czerwiński (70.Pereira), Salamon, Milić, Andersson – Sousa (54.Karlstrom), Murawski, Marchwiński – Velde (90+4.Douglas), Ishak, Szymczak.

Statystyki biegowe Lecha Poznań:

Pokonany dystans w km: 108,71 km (rywal 109,72 km)
Liczba sprintów (25,2 km/h): 100 (rywal 103)

Najlepsza lub najgorsza Lechowa akcja w meczu:

66 minuta – Akcja Lecha krótko po kontaktowej bramce dla ŁKS-u mogła zamknąć to spotkanie. Gdyby w 66 minucie padł gol na 3:1, to dalsza część tego meczu mogłaby wyglądać zupełnie inaczej, a ostatnie minuty na pewno nie byłyby tak nerwowe i emocjonujące. W 66 minucie gry Lech przeprowadził ciekawą akcję z wykorzystaniem bocznego obrońcy Alana Czerwińskiego. Od początku aktywny piłkarz podłączył się do akcji ofensywnej, w której Kristoffer Velde zszedł do środka i przetrzymał piłkę. Norweg dostrzegł biegnącego z prawej strony Czerwińskiego, obrońcy ŁKS-u skupili się na pilnowaniu w polu karnym Filipa Marchwińskiego z Mikaelem Ishakiem zupełnie odpuszczając Filipa Szymczaka. Pomimo liczebnej przewagi gospodarzy w polu karnym defensywa ŁKS-u pogubiła się, nikt nie pilnował Szymczaka na drugim słupku, Czerwiński lekkim dośrodkowaniem posłał piłkę prosto na głowę wychowanka Kolejorza, który nie będąc kryty pechowo trafił w klatkę piersiową Arndta. Filip Szymczak pełniący przedwczoraj rolę lewego pomocnika dobrze złożył się do tego uderzenia, niestety nie miał szczęścia, szczęśliwie interweniował łódzki bramkarz zapobiegając utracie gola na 1:3. W tej akcji wszystko było dobrze, akcja była szybka, płynna, pomysłowa, pomimo liczebnej przewagi rywala w polu karnym udało się przechytrzyć przeciwnika, który zgubił krycie. Do bramki na 3:1 brakowało tylko skuteczności.

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat)