Dogrywka: Lech – Motor 1:2

kkslech.com 3 godzin temu

Sobotni mecz z Motorem Lublin pod względem wielu Lechowych statystyk był dla poznaniaków rekordowym spotkaniem w tym sezonie. Niestety Kolejorz umiał efektywnie grać tylko do 32 minuty, słabe taktyczne przygotowanie do tego spotkania przy jednoczesnej gorszej, indywidualnej dyspozycji wielu piłkarzy doprowadziło do wstydliwej porażki z beniaminkiem, który pokonał rekordowy dystans ponad 122 kilometrów.

Najlepsza lub najgorsza Lechowa akcja w meczu:

24 minuta – Bardzo ciekawa, jedna z lepszych akcji Lecha Poznań w okresie 2024/2025 i niestety tylko jedna z dwóch tego typu w meczu z Motorem Lublin (druga miała miejsce przy nieuznanym golu). Pressing na połowie rywala, w tym doskok Radosław Murawskiego pozwolił uprzedzić rywala i przejąć piłkę. Po płaskim zagraniu ta trafiła pod nogi stojącego tyłem do bramki Antoniego Kozubala, który zdołał jakoś piętą podać do Afonso Sousy. Portugalczyk mający zmysł do ofensywnej gry niemal od razu prostopadłym zagraniem uruchomił grającego na pograniczu spalonego Mikaela Ishaka, który ruszył do tego podania i po dojściu do futbolówki od razu oddał płaski strzał po ziemi. Efekt? Gol na 1:0 po akcji z wykorzystaniem pressingu i po trzech udanych podaniach po ziemi, w tym kluczowym zagraniu Afonso Sousy. W tej akcji niebiesko-białym jakoś nie przeszkadzała zła murawa, do 32 minuty Lech Poznań miał pomysł na grę, który nagle stracił przy stanie 1:1.

Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat)