Dogrywka: Lech – Korona 1:2

kkslech.com 4 miesięcy temu

Mecz z Koroną Kielce należał do najsłabszych spotkań w okresie 2023/2024. Lech Poznań dał się zdominować „Koroniarzom”, którzy mając niższe posiadanie piłki oddali na naszą bramkę aż 23 strzały, w tym 12 celnych. Takich statystyk Kolejorz nie miał przez cały sezon, w sobotę przegrał jak najbardziej zasłużenie i to pomimo prowadzenia 1:0.

1-4-3-3

Mrozek – Czerwiński (68.Dziuba), Salamon, Milić, Andersson – Karlstrom (75.Kvekveskiri), Murawski, Marchwiński – Pereira, Ishak, Velde (75.Ba Loua)

1-4-2-3-1

Dziekoński – Zator, Trojak, Remacle, Pięczek – Hofmeister, Krogstad (46.Dalmau) – Podgórski (79.Takac), Remacle (56.Fornalczyk), Trejo (46.Błanik) – Shikavka (86.Konstantyn).

Najlepsza lub najgorsza Lechowa akcja w meczu:

56 minuta – Złe ustawienie Lecha w defensywie wykorzystałby choćby gorszy zespół od Korony. Warto zwrócić uwagę, gdzie jest Elias Andersson w momencie długiego podania z połowy przeciwnika oraz jak są ustawieni stoperzy. Bartosz Salamon jest za blisko Antonio Milicia, brakuje komunikacji, w akcji przeszkadza jeszcze Radosław Murawski, który asekuruje wspomnianego Szweda, Salamon chcąc przyjąć i lekko zgrać piłkę czyni to źle i z tego robi się cała zadyma. Piłkarz Korony w 56 minucie wykorzystał nieporozumienie lechitów, złe ustawienie stoperów, ruszył z akcją prawą stroną, bez trudu wymanewrował wolnego, ruszającego się jak wóz z węglem Bartosza Salamona, po czym podał do Shikavki. Przy Białorusinie początkowo był Milić, który w ostatniej fazie tej akcji postanowił doskoczyć do Dalmau i pomóc tym samym Salamonowi w odbiorze. Nie udało się zatrzymać podania, Chorwat dostał piłkę między nogami i tak padł gol na 1:1. Największą winę za utratę tej bramki ponosi Salamon, który najpierw źle zgrał piłkę, potem nie potrafił dogonić Dalmau, a na końcu został ośmieszony prostą sztuczką techniczną. Dla dobrej polskiej piłki dobrze byłoby, gdyby Bartosz Salamon nie jechał na Euro 2024. Ten zawodnik poziomem sportowym nie zasługuje na udział w takiej imprezie.

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat)