Czy Eagles zwolnią trenera Nicka Sirianniego po porażce w 4. tygodniu?

Wydaje się, iż w siedzibie głównego trenera Eagles Nicka Sirianniego robi się coraz cieplej.

Czasy Sirianniego jako głównego gracza Filadelfii były pełne wzlotów i upadków, ale sytuacja stale się pogarsza, odkąd franczyza upadła o kilka meczów przed zwycięstwem w Super Bowl 57. Zespół Eagles rozpoczął sezon 2023 z rekordem 10-1, ale przegrał pięć z ostatnich sześciu meczów, zanim zostali rozwaleni przez Buccaneers w rundzie z dziką kartą.

Po pogłoski, iż Sirianni stracił szatnię pod koniec sezonu 2023 wrócił na swoje stanowisko w 2024 r. I choć drużyna Eagles rozpoczęła sezon 2:1, decyzje trenerskie Sirianniego zostały dokładnie przeanalizowane, co doprowadziło do decydującego rewanżu w barażach w czwartym tygodniu z Tampa Bay.

Występ Filadelfii pozostawiał wiele do życzenia, gdyż w pierwszej połowie zakończył się wynikiem 24-0, a następnie zdobył przyłożenie, zatrzymując krwawienie pod koniec drugiej kwarty. Ostatecznie to nie wystarczyło, bo Orły przegrały 33-16. Fani ponownie zastanawiają się, czy praca Sirianniego jest bezpieczna.

Siedziba NFL: Wyniki NFL na żywo | Zaktualizowane rankingi NFL | Pełny harmonogram NFL

Czy Eagles zwolnią Nicka Sirianniego?

Wydaje się, iż bezpieczeństwo zatrudnienia Sirianniego maleje, ponieważ Filadelfia nie wydawała się przygotowana na pojedynek z Tampa Bay, który odbędzie się w 4. tygodniu. Sytuację pogarszają wysokie oczekiwania w napiętej bańce medialnej w Phadelphii.

Zespół Eagles został przechytrzony i pokonany przez Buccaneers, którzy przez całą pierwszą połowę meczu strzelali na wszystkie strony. Fani i eksperci Eagles w mediach społecznościowych przez cały czas spekulowali, czy praca Sirianniego przetrwa cały sezon 2024.

Potencjalnym usprawiedliwieniem słabego występu Filadelfii są główne kontuzje gwiazdorskich skrzydłowych DeVonty Smitha i AJ Browna, którzy byli nieaktywni w meczu przeciwko Buccaneers.

Bez dwóch kluczowych broni ofensywnych, ofensywa Orłów spadła, co skutkowało koniecznością odrobienia dużego deficytu w drugiej połowie. Problemy związane z podaniami w ataku składają się na większe obawy związane z regresją QB Jalena Hurtsa, którego nękają straty (cztery INT, trzy przegrane fuffy) przy ciągłej presji (13 worków) i kiepskiej grze, co zbiegło się w czasie ze spiralą spadków Filadelfii.

W czterech meczach Hurts zdobył cztery przyłożenia i cztery przechwyty, co nie przystoi QB, na który franczyza przeznaczyłaby 255 milionów dolarów.

Po pożegnaniu w piątym tygodniu drużyna Eagles będzie miała szansę zregenerować siły i przegrupować się, ale Sirianni nie może sobie pozwolić na więcej strat – zwłaszcza takich jak niestawienie się w meczu z Tampą w czwartym tygodniu – i spodziewa się, iż będzie zatrudniony znacznie dłużej.

Jaki jest rekord Nicka Sirianniego w drużynie Eagles?

Sirianni pełni funkcję głównego trenera Filadelfii już czwarty sezon. Pod wodzą Sirianniego Orły mają bilans 36-19.

Filadelfia awansowała do play-offów w każdym z pierwszych trzech sezonów Sirianniego jako głównego trenera. W swoim drugim sezonie Sirianni poprowadził drużynę Eagles do rekordu 14-3 i tytułu NFC, po czym przegrał 38-35 w Super Bowl.

Od początku sezonu 2023 z wynikiem 10-1, Orły mają bilans 3-8, włączając porażkę w meczu o dziką kartę NFC 2023.