Czy Arsenal dyskryminuje mniejszości? Absurd politycznej poprawności

1 rok temu

Arsenal krytykowany za brak różnorodności

To zdumiewające, ale Arsenal został oskarżony o rasizm po opublikowaniu zdjęcia kobiecej drużyny. Daily Mail napisał cały artykuł, odnosząc się do komentarzy na Twitterze. Teraz The Gunners mają potraktować priorytetowo wprowadzenie do akademii zawodniczek różnorodnych etnicznie. Wśród polskich fanów futbolu panuje konsternacja.

Arsenal został oskarżony o rasizm po opublikowaniu zdjęcia kobiecej drużyny. Daily Mail napisał cały artykuł odnosząc się do komentarzy na Twitterze.

Wszystko dlatego, iż zawodniczki są białe. Twitterowcy twierdzili, iż „żadna profesjonalna drużyna, zarówno męska, jak i damska,… pic.twitter.com/3MnU1qp5qx

— BuckarooBanzai (@Buckarobanza) October 23, 2023

Czarnoskórzy piłkarze byli ulubieńcami kibiców

Wiele osób zastanawia się, czy głównym kryterium w przypadku zatrudniania piłkarek nie powinny być ich umiejętności. Być może w tym przypadku mamy do czynienia z ideologiczną przesadą, Arsenal nie jest wcale klubem rasistowskim. Przed laty status bohaterów tego klubu zyskali tacy gracze jak napastnicy Ian Wright czy Thierry Henry, obaj czarnoskórzy.

Solidarność z ofiarą rasizmu

Gdy skrzydłowy drużyny Mikela Artety Bukayo i angielskiej kadry Bukayo Saka stał się ofiarą rasizmu po zmarnowaniu rzutu karnego w finale EURO 2020, Arsenal wydał w tej sprawie stanowcze oświadczenie:

„Wczoraj mogliśmy oglądać Bukayo Sakę występującego w finale EURO 2020 w wieku 19 lat” – napisano.

„Bukayo jest z nami odkąd miał siedem lat i jako klub nie moglibyśmy być dumniejsi, widząc go reprezentującego Anglię na tym turnieju. Można to było u nas doskonale wyczuć.

Wczoraj mogliśmy być świadkami charakteru i zdolności przywódczych, które zawsze uwielbialiśmy w Bukayo. Niemniej, to uczucie dumy gwałtownie przerodziło się w gorycz związaną z rasistowskimi komentarzami wobec naszego młodego zawodnika na jego profilach społecznościowych po końcowym gwizdku.

Po raz kolejny jest nam przykro, iż znów musimy potępić rasizm skierowany do czarnoskórych zawodników. Coś takiego nie może się dziać, platformy społecznościowe i władze muszą podjąć działania, by upewnić się, iż tak odrażające obelgi, których piłkarze doświadczają każdego dnia, zostaną zakończone.

W Arsenalu mamy opracowane działania, które mają zapewnić zawodnikom wsparcie emocjonalne i praktyczne, ale niestety nie możemy zrobić więcej.

Nasza wiadomość do Bukayo to: głowa do góry, jesteśmy z ciebie bardzo dumni i już nie możemy się doczekać, by powitać cię w domu, w Arsenalu”.

Co ciekawe, teraz Saka jest oklaskiwany często przez kibiców Arsenalu jako jedna z największych gwiazd tej drużyny. Wydaje się, iż być może ktoś mający dobre chęci zabrnął w ideologiczne szaleństwo.

Kuriozalna historia Rooneya

Przypomnijmy jeszcze, iż zanim Wayne Rooney został zatrudniony w 2022 roku jako trener DC United, na ten klub spadła ogromna krytyka, ponieważ w amerykańskich rozgrywkach MLS kluby mają obowiązek zagwarantować, że, na „liście finalistów” do objęcia ważnej funkcji, tu cytat, „znajduje się dwóch lub więcej kandydatów z grup niedoreprezentowanych (w największym skrócie mówiąc, chodzi o mniejszości – przyp. red.), przy czym co najmniej jeden kandydat musi być Czarnoskórym albo Afroamerykaninem”(źródło TVP Sport, artykuł M. Iwankiewicza).

Jak widać, w świecie piłkarskim nie brakuje absurdów.

Idź do oryginalnego materiału