[CLJ] Komplet punktów naszych drużyn

rakow.com 4 dni temu

W miniony weekend oba zespoły Rakowa rywalizujące w CLJ odniosły zwycięstwa. Trampkarze pokonali na wyjeździe Lechię Zielona Góra, a juniorzy młodsi wygrali z Zagłębiem Sosnowiec.

CLJ U-17

Premierowe dwa kwadranse spotkania należały do wyrównanych. Medaliki oddali kilka strzałów na bramkę Zagłębia, ale goście byli bardzo nieustępliwi. W 37. minucie Jan Mordaka w efektownym stylu złożył się do górnej piłki i z półwoleja wpakował ją do siatki.

Na drugiego gola przyszło nam czekać do 60. minuty. Krystian Siedlaczek otrzymał celne dośrodkowanie i mocnym uderzeniem z powietrza pokonał bramkarza Zagłębia. Trzeciego gola zdobył Bartosz Siuda, pewnie wykonując rzut karny niespełna kwadrans później. Na 4:0 podwyższył Nikodem Całko, który dobił własny strzał głową. Było to jego premierowe trafienie w naszych barwach. W 81. minucie Mateusz Lis wykorzystał niecelne zagranie naszego golkipera i zanotował honorowe trafienie dla gości. Wynik ustalił Oliwier Trojanowski. Rezerwowy napastnik w końcówce spotkania zapakował dublet.

Po ośmiu seriach gier juniorzy młodsi Rakowa wciąż zajmują pozycję lidera grupy zachodniej CLJ U-17. Przewaga Medalików nad Zagłębiem Lubin i Lechem Poznań wynosi 3 punkty. W następnej kolejce podopieczni Krzysztofa Brzezińskiego zagrają na wyjeździe z Lechią Zielona Góra.

Raków U-17 - Zagłębie Sosnowiec 6:1
Bramki:
Mordaka (37'), Siedlaczek (60'), Siuda (74'), Całko (76'), Trojanowski (83', 85') – Lis (81')

Raków U-17: Czeremski (80. Tabor), Siuda, Mirowski (55. Całko), Czerepak (65. Janczyk), Pszczółkowski, Wilk (55. Zuluaga Orozco), Reed Dziedziński (60. Pokora), Kowalczyk, Reece Dzidziński (60. Filec), Mordaka, Siedlaczek (75. Trojanowski).

CLJ U-15

Spotkanie w Zielonej Górze od początku przebiegało po myśli podopiecznych Pawła Puchały. Celną wrzutkę Ksawerego Barskiego w 6. minucie wykorzystał Eryk Figurski. Bramkę na 2:0 zdobył Gabriel Sztybor, popisując się mocnym uderzeniem z 20. metra. Po raz trzeci dla Medalików tuż przed przerwą trafił Oliwier Sujka.

W 49. minucie gospodarze zdobyli swoją jedyną tego dnia bramkę. Borys Sejwa przejął piłkę i zza pola karnego pokonał Dawida Krygla. Na gola Lechii odpowiedział niespełna 10 minut później Gabriel Sztybor, trafiając do siatki głową po kolejnym udanym stałym fragmencie gry.

Po sześciu ligowych meczach Medaliki plasują się na 6. pozycji w grupie C CLJ U-15. W następnej kolejce zespół trenera Puchały podejmie na własnym boisku FC Wrocław Academy.

Lechia Zielona Góra - Raków U-15 1:4

Bramki: Sejwa (49') – Figurski (6'), Sztybor (18', 58'), Sujka (38')

Raków U-15: Surzyn (41. Krygiel), Kufel, Trela, Barski, Bury (74. Tyliński), Tomalski (51. Saflik), Figurski, Sztybor (68. Kałużny), Kulka (41. Graczyk), Kauf (58. Lewandowski), Sujka (41. Terkalski).