[CLJ] Kolejna wygrana drużyny U-17. Trampkarze bez punktów w Zabrzu

rakow.com 1 miesiąc temu

Podopieczni Krzysztofa Brzezińskiego pokonali 3:0 Stolem Gniewino, odnosząc trzecie zwycięstwo z rzędu. Zespół U-15 w wyjazdowym spotkaniu z Górnikiem Zabrze przegrał 2:3.

CLJ U-17

Nasz zespół przeważał na boisku od pierwszego gwizdka. Już w 5. minucie wynik mógł otworzyć Bartosz Psczółkowski, ale trafił w słupek. Niecały kwadrans później kilka pomylił się Marcel Kowalczyk, który uderzał zza pola karnego.

Prowadzenie objęliśmy w 24. minucie po bramce Maksyma Pluty. Częstochowianin oddał precyzyjny strzał z jedenastego metra i pokonał bramkarza gości. Ten sam zawodnik podwyższył rezultat cztery minuty później, trafiając do siatki głową. W jednej z ostatnich akcji pierwszej odsłony znakomitą interwencją popisał się Karol Goralczyk. Reprezentant Polski do lat 16 wygrał pojedynek sam na sam z napastnikiem gości.

W drugiej połowie Medaliki również naciskali na ekipę przyjezdną. Napór podopiecznych Krzysztofa Brzezińskiego przyniósł efekt w 77. minucie. Matías Zuluaga Orozco odebrał piłkę pod polem karnym Stolemu, dośrodkował dokladnie na głowę Krystiana Siedlaczka, a ten skierował futbolówkę do siatki. Więcej bramek w meczu już nie padło.

Po czterech seriach gier podopieczni trenera Brzezińskiego plasują się w grupie zachodniej CLJ U-17 na drugim miejscu, punkt za Śląskiem Wrocław. W następnej serii gier Medaliki zagrają w delegacji z Poznańską 13 Poznań.

Raków U-17 - Stolem Gniewino 3:0

Bramki: Pluta (24', 28'), Siedlaczek (77')

Raków U-17: Goralczyk, Czerepak (76. Reed Dziedziński), Mirowski, Siuda, Pokora, Kowalczyk (46. Błaszczyk), Pszczółkowski (68. Zuluaga Orozco), Janczyk (57. Wilk), Gaża (57. Filec), Pluta (79. Trojanowski), Reece Dziedziński (57. Siedlaczek).

CLJ U-15

Jako pierwsi gola zdobyli gospodarze. Po dośrodkowaniu z lewej strony boiska Aron Trzaskalik uprzedził Karola Surzyna i celnnie przymierzył głową. Odpowiedź Medalików przyszła w 33. minucie. Gabriel Sztybor zagrał długą piłkę za linię obrony, a tam Bartosz Terkalski okazał się szybszy od bramkarza zabrzan i umieścił piłkę w bramce.

Górnik odzyskał prowadzenie już 180 sekund później. Aron Trzaskalik wykorzystał niezdecydowanie obrony Medalików i zdobył swojego drugiego gola. Tuż przed przerwą podopieczni trenera Puchały odebrali piłkę na połowie przeciwnika, a akcję skutecznie wykończył Oliwier Sujka.

W 61. minucie po celnym dośrodkowaniu trzeciego gola dla Górnika zdobył Borys Kustra. W końcówce nasz zespół atakował do ostatniej minuty, jednak żadna z prób nie okazała się wystarczająco dobra i skuteczna, by pokonać golkipera zabrzan.

Po dwóch kolejkach CLJ U-15 trampkarze Rakowa z "oczkiem" na koncie zajmują w grupie C 10. lokatę. Naszym następnym rywalem będzie Odra Opole.

Górnik Zabrze - Raków U-15 3:2

Bramki: Trzaskalik (16', 36'), Kustra (62') – Terkalski (33'), Sujka (40')

Raków U-15: Surzyn, Kufel, Trela, Barski (41. Kolasiński), Bury (49. Saflik), Tomalski, Sztybor (65. Chobot), Figurski, Sujka, Kauf (56. Graczyk), Terkalski (41. Kulka).