Chwilo trwaj! Tak wygląda tabela Ligi Narodów kobiet

1 miesiąc temu

3:0 z Włoszkami, 3:0 z Francją, a teraz 3:0 z Holandią - polskie siatkarki nie mają sobie równych w tegorocznej edycji Ligi Narodów. W trzech pierwszych meczach na turnieju w Antalyi odniosły komplet zwycięstw i nie straciły choćby seta. Efekt mógł być tylko jeden. Polska znalazła się na samym szczycie tabeli. Tak wygląda sytuacja w siatkarskiej Lidze Narodów.
Reprezentacja Polski siatkarek kroczy od zwycięstwa od zwycięstwa. W tureckiej Antalyi zawodniczki Stefano Lavariniego już po raz trzeci nie dały żadnych szans rywalkom. W sobotę pokonały brązowe medalistki zeszłorocznych mistrzostw Europy - Holenderki. Tym samym zachowały pierwsze miejsce w tabeli Ligi Narodów kobiet.

Polskie siatkarki dzielą i rządzą. Tak wygląda tabela Ligi Narodów
Polki z Holenderkami mierzyły się dwukrotnie przed rozpoczęciem rywalizacji w Lidze Narodów. W towarzyskich meczach w Bielsku-Białej nasze zawodniczki najpierw wygrały 5:0 (rozegrano bowiem dwa dodatkowe sety), a następnego dnia przegrały 2:3. Teraz nie pozostawiły żadnych złudzeń. Problemy miały jedynie w drugiej partii, która rozstrzygnęła się na przewagi. Ostatecznie wygrały 25:20, 26:24, 25:18.

Była to już trzecia wygrana naszej reprezentacji 3:0. Dzięki niej Polska z kompletem dziewięciu punktów i bilansem setów 9:0 otwiera tabelę Ligi Narodów. Tuż za nami plasuje się reprezentacja Brazylii, która w turnieju w Rio de Janeiro pokonała Kanadę, Koreę Południową i Stany Zjednoczone. Brazylijki również mają dziewięć punktów, ale ich bilans setów wynosi 9:2.

Trzecie miejsce zajmuje Japonia, a więc kolejny rywal Biało-Czerwonych. Zawodniczki z Azji pierwszy mecz z Turcją wygrały dopiero po tie-breaku, kolejne dwa zaś po 3:0. Tym sposobem zgromadziły jeden punkt mniej. Aby obronić pierwszą pozycję, Polki nie mogą z nimi przegrać. Mecz Polska - Japonia obędzie się już w niedzielę 19 maja o godz. 16:00.
Pozycje tuż za podium zajmują jak na razie Chinki, Kanadyjki i Włoszki. Holenderki są dopiero na 12. miejscu. Awans do turnieju finałowego Ligi Narodów wywalczy osiem najlepszych ekip.