Blisko 150 koszykarzy zagra w ORLEN Media Cup 2024

1 miesiąc temu

143 osoby - w tym 4 kobiety - zostały zgłoszone do udziału w Orlen Media Cup - 51. Mistrzostwach Polski Dziennikarzy, które w dniach 18-21 marca zaplanowane są w COS OPO Zakopane. W walce o tytuł weźmie udział 12 drużyn.

Wrocław - Banda Krzysia

Po kliknięciu w nazwę można sprawdzić zgłoszony skład każdej z ekip.

Przed rokiem, w jubileuszowej 50. edycji, nalepsza okazała się ekipa Życia Warszawy, która w finałowym meczu pokonała drużynę Wrocław – Banda Krzysia 52:42. W tym roku nie obroni jednak tytułu, gdyż na kilka dni przed startem rywalizacji zmuszona była wycofać swoje zgłoszenie. To oznacza, iż już w czwartek poznamy nowego mistrza.

W 2023 roku w meczu o trzecie miejsce Konin rozgromił Katowice 37:17. Na piątej pozycji uplasowała się drużyna SK Team, która wysoko pokonała zespół Team KRK 60:36. Na siódmym miejscu znalazła się ekipa MBA Kraków, która po zaciętej walce do ostatnich sekund pokonała Totalizatora Sportowego 54:53. Poza czołową ósemką rywalizację zakończyły z kolei drużyny Bydgoszczy i Przyjaciół, Szczecina, Starego Krakowa, Tygodnika Podhalańskiego Basket, Media Kotwicy oraz Słupska i Przyjaciół | Krzysztof Nałęcz Team. W sumie w mistrzostwach wzięło udział 13 drużyn z całej Polski.

Królem strzelców był Piotr Kolisko (Wrocław - Banda Krzysia), którego i w tym roku nie powinno zabraknąć na parkiecie COS OPO Zakopane.

.

Sponsorem tytularnym mistrzostw Polski jest Grupa Orlen. Partnerami imprezy są Totalizator Sportowy właściciel marki Lotto oraz Suzuki i Colloseum. Partnerami technicznymi mistrzostw są Aerowatch, PZKosz i 4F, a wydarzenie wspierają ponadto Labotiga, Molten, Gaminate, Oshee, Kinga Pieninska, inArt, Perła, Orlen Basket Liga, LeScandale, Piekiełko i SK Store.