BJKCup – Polki pokonały Szwajcarki, zagrają w turnieju finałowym

tenisbydawid.pl 2 tygodni temu

Reprezentacja Polski po raz trzeci z rzędu wystąpi w finałach Billie Jean King Cup, które w listopadzie zostaną rozegrane w Sewilli. W dwudniowym meczu BJKCup w Biel polskie tenisistki okazały się zdecydowanie lepsze od Szwajcarek, a zwycięski punkt zdobyła w sobotę Iga Świątek, liderka rankingu WTA.

Dołącz do największej grupy tenisowej w Polsce – Nie śpię, bo oglądam tenis

Zakład bez ryzyka do 50 PLN po wpisaniu kodu TBD

Sobotnią rywalizację rozpoczęło zwycięstwo Świątek nad 148. w rankingu WTA Celine Naef 6:4, 6:3. Polka pewnie utrzymała podanie na otwarcie, ale już w trzecim gemie straciła swój serwis, nie zdobywając w nim choćby punktu. W sumie od równowagi w drugim gemie 18-letnia Szwajcarka zdobyła 10 kolejnych punktów i odskoczyła dzięki temu na 3:1.

Jednak od tego momentu Iga przyspieszyła tempo wymian, co spowodowało coraz częstsze niewymuszone błędy u rywalki, która często spóźniona dochodziła do szybkich piłek. Świątek objęła prowadzenie 4:3 dzięki dwóm gemom serwisowym wygranym do zera i „breakowi” zdobytemu do 15.

Naef wyszła jeszcze na 4:4, ale potem przegrała sześć kolejnych gemów i przy stanie 4:0 w drugim secie wydawało się, iż za chwilę Iga rozstrzygnie losy meczu i awansu do BJKCup Finals 2024. Wtedy nastąpił zryw młodej szwajcarskiej tenisistki, która zaczęła odrabiać straty. Pomógł jej w tym też krótki moment dekoncentracji bardziej utytułowanej przeciwniczki.

Naef doprowadziła do stanu 3:4, ale to było wszystko, co udało jej się osiągnąć w tym pojedynku. Dwa ostatnie gemy zdecydowanie należały do Świątek, która opanowała nerwy i znowu przejęła inicjatywę w grze, kończąc trwający godzinę i 22 minuty mecz przy pierwszej z dwóch piłek meczowych.

W piątek Iga udanie otworzyła spotkanie w Biel, pokonując w 158. na świecie Simonę Waltert, w ciągu 86 minut. Potem, po prawie trzygodzinnym maratonie, Magdalena Fręch wygrała z Naef 6:7 (8-10), 7:5, 6:3.

Partnerem Głównym Reprezentacji Polski w meczu BJKCup ze Szwajcarią jest Plus-Plus – duńska marka klocków, której wyłącznym dystrybutorem na polski rynek jest Dante , szczecińska firma z ponad 30–letnim doświadczeniem w branży zabawkowej.

Jil Teichmann, Simona Waltert – Maja Chwalińska, Katarzyna Kawa 7:5, 6:1

Wszystkie zawodowe mecze tenisa możesz obstawiać i oglądać w Betclic, a wpisując kod TBD podczas rejestracji w pole „kod promocyjny z freebetem otrzymasz pierwszy zakład bez ryzyka do 50 PLN, grę bez podatku na wszystko, cashout, edycję zakładu, transmisje na żywo oraz wiele innych! Kliknij w poniższy baner i załóż konto z naszym kodem!

Kod TBD należy wpisać w pole na kod promocyjny na trzeciej planszy!

Dyskusja o tenisie przez cały rok w naszej grupie!