Bezbramkowy mecz w Zabrzu | Górnik Zabrze - Raków Częstochowa 0:0

rakow.com 1 miesiąc temu

W meczu rozgrywanym w Zabrzu w ramach 5. kolejki PKO BP Ekstraklasy zremisowaliśmy na wyjeździe z Górnikiem Zabrze, 0:0. To trzeci z kolei mecz z czystym kontem i trzecie wyjazdowe spotkanie z rzędu bez porażki.

Początek meczu stał pod znakiem przewagi gospodarzy. W 10. minucie pierwotnie sędzia Kuźma wskazał na wapno po tym, jak jego zdaniem Kamil Pestka przyjął piłkę w nieprzepisowy sposób; decyzja została zmieniona po analizie VAR. 10 minut później mieliśmy pierwszą groźną okazję; Makuch zagrał w pole karne do Crnaca, a górą w pojedynku jeden na jednego był Szromnik. W 32. minucie przed szansą na danie nam prowadzenia stanął Berggren. Górą znów był golkiper Górnika. W końcówce pierwszej połowy z kilku metrów spudłował Buksa.

Medaliki przeważali w posiadaniu piłki od początku drugiej połowy. Prowadzenia nie dały nam jednak próby Makucha i Amorima. Zabrzanie zagrozili naszej bramce dwukrotnie; najpierw spudłował Ismaheel, a kilka minut później w poprzeczkę trafił Szala. W ostatnim kwadransie inicjatywę próbowali przejąć gospodarze tego meczu; efektem tego była niecelna próba Wojtuszka wewnątrz pola karnego. Po drugiej stronie boiska czujność Szromnika sprawdził natomiast Lamprou.

Górnik Zabrze - Raków Częstochowa 0:0 (0:0)

Raków: Trelowski - Tudor, Svarnas, Pestka (46, Rundić) - Jean Carlos, Otieno (46, Drachal) - Berggren, Kochergin (85, Lederman) - Crnac, Amorim (65, Lamprou) - Makuch (70, Brunes).

Górnik: Szromnik - Rasak, Hellebrand (81, Nascimento), Podolski (28, Wojtuszek), Ismaheel (81, Olkowski), Lukoszek, Josema, Sanchez (55, Szala), Janicki, Buksa (55, Kozuki), Janza.

Żółte kartki: Wojtuszek, Janicki - Pestka, Tudor, Berggren

Sędziował: Łukasz Kuźma (Białystok)