Beach Pro Tour Spiez: Polskie pary dalej walczą

10 miesięcy temu

W piątek 9 czerwca rozpoczęła się rywalizacja w Beach Pro Tour Futures w Spiez. W turnieju rozgrywanym w Szwajcarii udział biorą dwie polskie pary. Duet Mateusz Florczyk i Mikołaj Miszczuk przegrali swoje pierwsze spotkanie grupowe i w sobotę powalczą o utrzymanie. Natomiast para Piotr Janiak i Jędrzej Brożyniak zapisali na swoim kocie zwycięstwo i porażkę, a w sobotę zagrają w barażach o awans do ćwierćfinału.

Pierwsza do rywalizacji przystąpiła para Mateusz Florczyk i Mikołaj Miszczuk, których rywalami był szwajcarski duet Heidrich/Dillier. Drużyna gospodarzy od początku spotkania dyktowała warunki gry, nie dając Polakom rozwinąć skrzydeł. W efekcie tego pierwszy set zakończył się aż dwunastopunktową przewagą Szwajcarów (21:9). Trochę lepiej sytuacja zaczęła wyglądać w drugiej partii. Gra się wyrównała, jednak i tym razem zwycięstwo donieśli gospodarze (24:22). Mimo przegranej Polacy mają jeszcze szanse na udział w barażach. Decydujący będzie mecz rozgrywany w sobotę 10 czerwca o godzinie 11:30 z norweskim duetem Ringoen/Sunde.

Drudzy do rywalizacji na piasku podeszli Piotr Janiak i Jędrzej Brożyniak, którzy w pierwszym spotkaniu zmierzyli się z belgijskim duetem Vandecaveye Lo./Vandecaveye, Biało-czerwoni bez większych problemów poradzili sobie ze swoimi rywalami i gwałtownie wygrali bez straty seta. Gorzej natomiast im poszło w meczu o wygranie grupy A i bezpośredni awans do ćwierćfinałów. W tym meczu ich rywalami była turniejowa jedynka – Metral/Haussener. Szwajcarska para dość pewnie wygrała z Polakami nie tracąc seta. Duet Janiak/Brożyniak o awans do ćwierćfinału powalczy w sobotnich barażach o godzinie 14:50, jednak ich rywal nie pozostało znany.