Antonelli najszybszy na otwarcie weekendu w Austrii

rallyandrace.pl 2 godzin temu
Zdjęcie: Antonelli najszybszy na otwarcie weekendu w Austrii


Kimi Antonelli rozpoczął weekend wyścigowy o Grand Prix Austrii od najlepszego czasu pierwszego treningu. Kierowca Mercedesa uzyskał na Red Bull Ringu rezultat 1:07,796 i wyprzedził zespołowego kolegę George’a Russella o zaledwie 0,040 s, potwierdzając mocną formę ekipy niemieckiego producenta.

Mercedes od pierwszych minut sesji nadawał tempo. Antonelli objął prowadzenie już po pierwszym szybkim okrążeniu, a później wraz z Russellem wymieniał się pozycją lidera. Ostatecznie Włoch ustanowił swój najlepszy rezultat na miękkich oponach, którego Russell nie był już w stanie przebić.

Trzeci czas uzyskał Oscar Piastri, który stracił do Antonellego 0,117 s. Kierowca McLarena przez całą sesję zmagał się jednak z problemami z hamulcami. Australijczyk informował zespół, iż skok pedału hamulca zmieniał się z zakrętu na zakręt, co utrudniało mu pewną jazdę.

Na czwartej pozycji uplasował się Max Verstappen. Początek treningu był jednak dla Holendra bardzo trudny. Problemy ze sprzęgłem sprawiły, iż jego Red Bull utknął na końcu alei serwisowej, a Holender stracił około 20 minut. Po wyjeździe na tor narzekał na brak wyczucia mocno zmodernizowanego samochodu, a także silne drgania podczas hamowania.

Piąty był Lewis Hamilton, który stracił już 0,665 s do lidera. Kierowca Ferrari również nie był zadowolony z zachowania swojego bolidu i w trakcie sesji przekazał zespołowi, iż prowadzenie samochodu jest „naprawdę trudne”.

Szóste miejsce zajął Arvid Lindblad przed Lando Norrisem. Brytyjczyk przejechał zaledwie dziewięć okrążeń, ponieważ przez pierwsze 45 minut pozostawał w garażu z powodu wycieku w układzie hydraulicznym. Gdy w końcu wyjechał na tor, nie zdołał ukończyć reprezentatywnego przejazdu na miękkich oponach. Najpierw popełnił błąd w czwartym zakręcie, a następnie sesję przedwcześnie zakończyła czerwona flaga.

Ósmy był Franco Colapinto, dziewiąte miejsce zajął Dino Beganović, który zastępował Charlesa Leclerca w Ferrari, a czołową dziesiątkę zamknął Oliver Bearman.

Problemy nie ominęły także drugiego kierowcy Red Bulla, Isacka Hadjara, który rozpoczął jazdy z około półgodzinnym opóźnieniem i nie potrafił znaleźć odpowiedniego balansu samochodu. Sergio Pérez z kolei wywołał czerwoną flagę na dwie minuty przed końcem treningu. Jego bolid wielokrotnie wyłączał się i ponownie uruchamiał, aż ostatecznie zatrzymał się na dojeździe do trzeciego zakrętu.

W sesji wystąpiło również kilku kierowców rezerwowych. Ayumu Iwasa zastąpił Liama Lawsona w Racing Bulls, Paul Aron pojechał w miejsce Gabriela Bortoleto, Luke Browning przejął Williamsa Carlosa Sainza, Ryo Hirakawa zastąpił Estebana Ocona w Haasie, Jak Crawford wystąpił za Lance’a Strolla w Aston Martinie, a Dino Beganović otrzymał szansę w Ferrari kosztem Charlesa Leclerca.

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata motorsportu, obserwuj serwis RALLY and RACE w Wiadomościach Google.

Idź do oryginalnego materiału