Ależ pogrom w meczu Pogoni w PP. Gol sezonu byłego reprezentanta Polski!

Pogoń Szczecin i GKS Katowice awansowały w wieczornych meczach do kolejnej rundy Pucharu Polski. Szczecinianie pewnie pokonali na wyjeździe Stal Rzeszów 3:0, z kolei beniaminek Ekstraklasy wygrał w Niecieczy z Bruk-Bet Termalicą 2:1.
Na sensacyjne rozstrzygnięcia w meczach I rundy Pucharu Polski nie trzeba było długo czekać, bo takie pojawiły się już pierwszego dnia rywalizacji. Wszystko zaczęło się od zwycięstwa trzecioligowej Sandecji Nowy Sącz nad wiceliderem Ekstraklasy Cracovią 3:2 (po dogrywce), ale już niedługo później drugoligowa Pogoń Grodzisk Mazowiecki po rzutach karnych (1:1, k. 4:3) wyeliminowała beniaminka Ekstraklasy Lechię Gdańsk. Jako pierwszy z Ekstraklasy do kolejnej rundy awansował łódzki Widzew, wygrywając 3:1 z trzecioligową Elaną Toruń.

Piękne gole w Rzeszowie. Pogoń Szczecin zagrała niemal na galowo i była lepsza od Stali
Wieczorem ta sztuka udała się również Pogoni Szczecin, która pokonała w Rzeszowie pierwszoligową Stal 3:0. Trener gości Robert Kolendowicz wystawił na boisku pierwszoligowca niemalże optymalną jedenastkę - z Kamilem Grosickim, Rafałem Kurzawą czy Efthymisem Koulourisem, którzy okazali się kluczowi do osiągnięcia wygranej przeciwko zespołowi Marka Zuba, w którym od pierwszej minuty zagrała aż sześciu młodzieżowców.
Pogoń rozpoczęła strzelanie w 24. minucie, gdy po zagraniu piętą Kamila Grosickiego wspaniałym uderzeniem zza pola karnego wynik otworzył Rafał Kurzawa.

Kolejne gole padły już po przerwie, gdy dalej przewaga Pogoni była dość wyraźna. W 71. minucie Efthymis Koulouris wykorzystał dokładne dośrodkowanie Grosickiego i głową podwyższył prowadzenie "Portowców". Rezultat na 3:0 dla szczecinian ustalił znakomitym strzałem zza szesnastki w 85. minucie Wahan Biczachczjan.

Kontrowersja w Niecieczy. GKS Katowice ograł grający w dziesiątkę Bruk-Bet
W Niecieczy do kolejnej rundy awansował także GKS Katowice, który w starciu z liderem I ligi gwałtownie miał ułatwione zadanie, jako iż od 13. minuty grał w przewadze po czerwonej kartce dla Arkadiusza Kasperkiewicza, który zdaniem sędziego faulował wychodzącego na czystą pozycję Mateusza Maka.

Do przerwy jednak było 1:1, bo na bramkę po aucie Bartosza Jaroszka w 19. minucie odpowiedział tuż przed przerwą centrostrzałem z rzutu wolnego Kacper Karasek. Decydujące trafienie dla gości zaliczył w 66. minucie Jakub Antczak.
Wyniki wtorkowych meczów I rundy Pucharu Polski:

Sandecja Nowy Sącz - Cracovia 3:2 po dogr. (Wilczyński 56', 117' Kowalik 90+3' - Ghita 81', Hasić 85');
Pogoń Grodzisk Mazowiecki - Lechia Gdańsk 1:1, karne 4:3 (Noiszewski 90+4' - D'Arrigo 50');
Podbeskidzie II Bielsko-Biała - Odra Opole 0:5 (Dominguez 9', Kamiński 36', Szkliński 38', 57', Czupryński-sam. 87');
ŁKS II Łódź - Kotwica Kołobrzeg 2:3 (Wzięch 66', Popławski 90+3' - Rajsel 47', J. Junior 48', 72'-k.);
Elana Toruń - Widzew Łódź 1:3 (Kuropatwiński 29'-k. - Kerk 65', Kwiatkowski 87', Łukowski 90+3');
Wisła Płock - Warta Poznań 0:1 (Szeliga 59');
Bruk-Bet Termalica Nieciecza - GKS Katowice 1:2 (Karasek 45' - Jaroszek 19', Antczak 66');
Stal Rzeszów - Pogoń Szczecin 0:3 (Kurzawa 24', Koulouris 71', Biczachczjan 85');