Aleksandra Hypka zastąpi Karolinę Sarnecką w Szczyrku

1 godzina temu

Związek Piłki manualnej w Polsce informuje o powołaniu Aleksandry Hypki (MKS PR Gniezno Sp. z o.o.) w miejsce Karoliny Sarneckiej (MKS Piotrcovia sp. z o.o.) na zgrupowanie szkoleniowe kadry narodowej kobiet, które odbędzie się w COS OPO Szczyrk w terminie od 28 czerwca do 08 lipca 2026 r.

Już na początku maja poznaliśmy 22-osobowy skład reprezentacji Polski kobiet na letnie zgrupowanie szkoleniowe w Szczyrku (LISTA). Jeszcze przed startem akcji szkoleniowej, sztab naszej kadry zmuszony został jednak dokonać zmian. Na początku czerwca informowaliśmy, iż do Szczyrku przyjedzie Dagmara Nocuń, która zastąpi Joannę Granicką, a teraz dowiedzieliśmy się także, iż Aleksandra Hypka pojawi się w miejsce Karoliny Sarneckiej. Dla bramkarki Enea MKS Gniezno będzie to pierwsze zgrupowanie w seniorskiej reprezentacji Polski.

„Miałam już okazję brać udział w zgrupowaniach kadr młodzieżowych oraz kadry B, ale teraz czuję wielką dumę, iż po raz pierwszy będę mogła pojawić się na zgrupowaniu pierwszej reprezentacji. Czuję szczęście i ekscytację. Jestem ciekawa, jak funkcjonuje drużyna, chcę poznać lepiej wszystkie koleżanki. Podczas zgrupowania będę chciała pokazać się także z jak najlepszej strony” – komentuje Aleksandra Hypka.

„Pomożemy dziewczynom dobrze wejść w kolejny sezon i skupimy się przede wszystkim na przygotowaniu fizycznym. Mamy przed sobą EURO w grudniu, które rozegramy w Polsce, więc bardzo zależy mi na każdym dniu spędzonym z reprezentacją” – mówił natomiast selekcjoner Arne Senstad, przybliżając plany na startujące w niedzielę zgrupowanie. Więcej informacji można znaleźć TUTAJ.

Idź do oryginalnego materiału