Aktualizacja stanu zdrowia Pepa Guardioli w związku z wykluczeniem kluczowej pary z powrotu do Premier League Feargal Brennan

Pep Guardiola potwierdził, iż skrzydłowi czarodzieje Jack Grealish i Jeremy Doku opuszczą powrót Manchesteru City do rozgrywek Premier League u siebie z Southampton 26 października.

Obaj byli nieobecni w składzie City, gdy podopieczni Guardioli rozgromili Spartę Praga w środowym meczu Ligi Mistrzów UEFA, a zwycięstwo u siebie 5:0 przedłużyło ich niepokonany początek sezonu.

Reprezentant Belgii Doku został zmieniony w 66. minucie dramatycznego zwycięstwa 2:1 na wyjeździe z Wolves w ostatni weekend, a Grealish wszedł z ławki rezerwowych i wystąpił w końcówce meczu z Molineux.

Guardiola przedstawił aktualne informacje na temat tej pary przed zwycięstwem Sparty Praga, a hiszpański menadżer potwierdził, iż obaj nie zagrają w meczu z Southampton, a daty powrotu nie są jeszcze potwierdzone.

„Jeremy [Doku] będzie nieobecny trochę dłużej niż Jack [Grealish]ale obaj doznali kontuzji po ostatnim meczu. Nie wiem [how long they will be out for]. Mam nadzieję, iż Jack będzie miał może tydzień, 10 dni, Jeremy trochę dłużej” – powiedział.

Z szacunkowego harmonogramu Guardioli wynika, iż ​​obaj gracze nie wystąpią 30 października w Pucharze EFL przeciwko Southampton i Tottenham na wyjeździe.

Wyjazd do Bournemouth w ramach ligi angielskiej 2 listopada może być docelową datą dla Grealisha, a wyjazd do Ligi Mistrzów do Sportingu Lizbona trzy dni później również jest opcją, a bardziej prawdopodobną dla Doku.

Ostatnim meczem City przed kolejną przerwą reprezentacyjną będzie wyjazdowy mecz Premier League z Brighton & Hove Albion zaplanowany na 9 listopada.