14 asyst Wrzesińki i VBW z trzecią wygraną w sezonie

basketligakobiet.pl 2 godzin temu

Dużo lepsza druga połowa w wykonaniu gospodyń z Gdyni, dała trzecią wygraną w obecnym sezonie ORLENBasketLigaKobiet. 22 punkty rzuciła Stephanie Jones, a 14 piłek "rozdała" Barbora Wrzesiński.

W połowie pierwszej kwarty SKK Polonia prowadziła w Gdyni 15:5, by przed rozpoczęciem kolejnej mieć osiem „oczek” przewagi – 27:19. Kolejna kwarta to dużo lepsza skuteczność zespołu z Gdyni, który po punktach Ruth Hebart w 18 minucie doprowadził do remisu po 36. Wynikiem remisowym zakończyła się także pierwsza połowa – 44:44. Zmiana stron dużo lepiej podziałała na gospodynie, co dało przed rozpoczęciem ostatniej kwarty przewagę dziewięciu punktów. W ostatniej kwarcie VBW Gdynia kontrolowała przebieg spotkania, odnosząc tym samym trzecie zwycięstwo w sezonie. 22 punkty rzuciła Stephanie Jones, a 14 punktów i 5 zbiórek dodała Ruth Hebard. W SKK 22 punkty, 9 zbiórek i 5 asyst to dorobek Sierry Moore.

VBW Gdynia – SKK Polonia Warszawa 86:72