11 miesięcy czekania, 3 mecz z golem i 8 celnych strzałów

kkslech.com 1 tydzień temu

W niedzielę, 21 kwietnia 2024 zespół Lecha Poznań strzelił trzy gole w ligowym meczu wyjazdowym po prawie roku. Zdobywanie bramek w Łodzi rozpoczął Mikael Ishak, który przerwał jedną złą passę Kolejorza i sam zapoczątkował przyjemną serię.

Trzy gole po 11 miesiącach

Pomijając pucharowe spotkanie z Zawiszą 4:0 drużyna Lecha ostatni raz strzeliła 3 gole w domowym meczu z Jagiellonią 3:3 (24.10.2023). A kiedy Lech ostatni raz zdobył 3 bramki podczas wyjazdowego meczu Ekstraklasy? Dnia 19 maja 2023 roku pokonaliśmy w Kielcach miejscową Koronę 3:0.

Dużo celnych strzałów

Wiosną drużyna Lecha oddała w lidze łącznie 112 uderzeń, z czego 37 było celnych. W niedzielę zespół zanotował wynik powyżej Lechowej średniej w tym sezonie Ekstraklasy oddając na bramkę ŁKS-u aż 8 celnych strzałów. Więcej celnych strzałów (9 uderzeń) poznaniacy zanotowali tylko w jesiennym meczu z Puszczą 4:1.

Prowadzenie dużo daje

Lech w tym sezonie ligowym jako pierwszy wychodził na prowadzenie 14 razy i aż 11 razy wygrał. Wynik 1:0 naszej drużynie dużo daje, prowadząc 1:0 w tych rozgrywkach Ekstraklasy jeszcze nie przegraliśmy i niech tak pozostanie. W niedzielę 3 zdobyty gol w doliczonym czasie okazał się być bramką na wagę bardzo ważnych 3 punktów.

Bilans przy prowadzeniu 1:0: 11-3-0

Pięćdziesiątka Ishaka

Król Mikael Ishak przełamał serię Lecha Poznań składająca się z 8 pierwszych połów bez zdobycia gola i przy okazji strzelił swoją 50 bramkę w Ekstraklasie.

Ishak w Lechu: 132/67
Ishak w Ekstraklasie: 95/50

Bramka w pierwszej połowie

Tak jak wyżej. W niedzielę Lech zakończył serię 8 meczów na 2 frontach, w których nie strzelił gola w pierwszej połowie. Wcześniej ostatni raz trafiliśmy w pierwszej połowie 17 lutego, kiedy Kolejorz ograł na wyjeździe Jagiellonię Białystok 2:1 (2:0).

Trzeci mecz z golem

Mikael Ishak ma na swoim koncie serię 3 kolejnych meczów z golem. To 2 taka passa Szweda w tych rozgrywkach, wcześniej nasz kapitan tak samo skuteczny był w październiku, kiedy ŁKS-owi wbił choćby 2 bramki.

Zdobyty trudny teren

Pomimo różnych problemów na murawie Lech zdobył przedwczoraj trudny teren, który dla naszych rywali w walce o puchary czy o mistrzostwo okazał się być zbyt trudny. W Łodzi przegrała Pogoń, punkty straciła tam także Jagiellonia, Legia i Raków. W maju ŁKS postara się nam pomóc urywając chociaż remis Śląskowi.

Też 3:2

20 kwietnia 2023 roku Lech wygrał we Florencji 3:2 i udanie pożegnał się z europejskimi pucharami 2022/2023. Po nieco ponad roku dnia 21 kwietnia 2024 roku również zwyciężył 3:2 czyniąc istotny krok w kierunku awansu do eliminacji Ligi Konferencji 2024/2025.

Lech wciąż punktuje lepiej

Lech Poznań to na razie 3 siła wiosny 2024 (18 punktów), która punktuje lepiej od swoich najgroźniejszych rywali. Słabo wiosną wygląda Śląsk, który jest 17 siłą tej rundy, zdobył najmniej goli i roztrwonił przewagę 8 oczek nad Kolejorzem.