Srebrna LE M: Pewne zwycięstwa Łotwy i Węgier

10 miesięcy temu

Trwają zmagania w Srebrnej Lidze Europejskiej. Pewne zwycięstwa w sobotę odnotowały reprezentacje Węgier oraz Łotwy. O ile węgierska kadra musiała się postarać, aby nie stracić seta w rywalizacji z Austrią, to Łotysze wręcz błyskawicznie uporali się z reprezentacją Wysp Owczych.

W miarę wyrównane, choć przez cały czas przebiegające pod kontrolą jednego z zespołów spotkanie rozegrali Węgrzy i Austriacy. To reprezentacja Węgier wygrała bez straty seta, choć sporo problemów miała w drugiej oraz trzeciej partii. Zwłaszcza w tej ostatniej, kiedy musiała odrabiać straty (13:16). Podopieczni Petera Nagy’ego triumfowali jednak 3:0, a spora w tym zasługa ich gry blokiem, bowiem aż 11 razy powstrzymywali ataki rywali, natomiast Austria tym elementem zapunktowała tylko raz.

W szeregach Węgier pierwsze skrzypce grał Kristof Horvath, który mógł pochwalić się 15 punktami, natomiast 12 dołożył Bence Ambrus. Po austriackiej stronie siatki Michael Czerwiński robił, co mógł, ale jego 18 oczek nie pomogło wygrać jego drużynie chociażby jednego seta.

Węgrzy do tej pory wygrali wszystkie trzy spotkania i są liderami grupy B srebrnej Ligi Europejskiej. Dwukrotnie triumfowali 3:0, raz wygrali 3:1. Tabelę zamyka natomiast Gruzja.

Węgry – Austria 3:0
(25:20, 25:23, 25:22)

Niecałej godziny potrzebowali podopieczni Michała Mieszko Gogola, aby pokonać Wyspy Owcze. O „sile” rywala może świadczyć fakt, iż tylko w drugiej partii był on w stanie dobrnąć do granicy 15 oczek, a jego skuteczność w ataku wyniosła zaledwie 30%. Dla porównania Łotysze atakowali ze skutecznością 64%, a do tego dołożyli 10 asów serwisowych.

Pierwsze skrzypce w ich szeregach grał Kristaps Smits, który mógł pochwalić się 12 oczkami. Po 9 dołożyli Hermans Eglaskns oraz Gustavs Freimans. Najlepiej punktującym graczem Wysp Owczych był natomiast Hjotur Joensen, który wywalczył 6 oczek.

Dla graczy prowadzonych przez trenera Gogola był to pierwszy mecz, co oznacza, iż zajmują oni 2. miejsce w grupie. Lider – Cypr, dwukrotnie pokonał Wyspy Owcze 3:0.

Łotwa – Wyspy Owcze 3:0
(25:11, 25:15, 25:10)