Piotrkowianin Piotrków Trybunalski zwycięzcą turnieju

pgnig-superliga.pl 1 miesiąc temu

9 sierpnia w ORLEN Arenie odbył się turniej towarzyski z udziałem ORLEN Wisły Płock, MKS Zagłębia Lubin oraz Piotrkowianina Piotrków Trybunalski. Po sześciu częściach rywalizacji ostatecznie pierwsze miejsce w turnieju zajęła drużyna z województwa łódzkiego.

ORLEN Wisła Płock – MKS Zagłębie Lubin

I. część – 20 minut

Wynik pierwszej partii w turnieju towarzyskim otworzył Tomas Piroch. Następnie skuteczną interwencję zanotował Marcel Jastrzębski, a trafienie ze skrzydła dopisał Marcel Sroczyk. Chwilę później pierwszego gola zdobywali goście, natomiast po stronie Nafciarzy rzut karny wykorzystał Tim Cokan. Dwie kolejne akcje Miedziowych zakończyły się niepowodzeniem, co skrzętnie wykorzystali Marcel Sroczyk oraz Tim Cokan. niedługo po tym po raz drugi punktowała drużyna Zagłębia Lubin, na co gwałtownie i skutecznie odpowiedział Kiryl Samoila. W 7. minucie rywalizacji przyjezdni powiększyli swój dorobek bramkowy o jedno trafienie. Następnie na listę strzelców z linii 7. metra wpisał się Tim Cokan, a w wyniku nieudanej akcji gości trafieniem wtórował mu także Marcel Sroczyk.

Chwilę później bramkę zdobywał Tim Cokan, na co prośbą o czas zareagował sztab szkoleniowy MKS Zagłębia Lubin. Po wznowieniu Miedziowi obili jedynie słupek, a podyktowanego rzutu karnego nie wykorzystał Tim Cokan. Następnie skuteczną interwencję zanotował Marcel Jastrzębski, a bramkarza gości pokonał Tomas Piroch. Chwilę później dorobek bramkowy do 11 trafień powiększył Marcel Sroczyk. W kolejnej akcji czwartego gola zdobywali przyjezdni, na co gwałtownie i skutecznie odpowiedział Peter Sisko. niedługo po tym na listę strzelców wpisał się z kontry Michał Daszek, który dzięki przechwytowi Przemysława Krajewskiego w 16. minucie rywalizacji, trafiał ponownie. Następnie drużyna z Lubina zmniejszyła dystans do gospodarzy o dwie bramki. Wynik pierwszej części sparingu na 15:6 z linii 7. metra ustanowił Mitja Janc.

II. część – 15 minut

Drugą część rywalizacji od bramki z koła rozpoczął Dawid Dawydzik. Następnie do wyrównania doprowadzili Miedziowi. Chwilę później na listę strzelców wpisał się Mitja Janc, na co gwałtownie i skutecznie trafieniem odpowiedzieli goście. W kolejnej akcji drugiego gola z rzędu zdobywał Mitja Janc, a dzięki interwencji Mirko Alilovicia, bramką wtórował mu Przemysław Krajewski. niedługo po tym z kontry nie mylił się Marcel Sroczyk, a na prowadzeniu płocczan umocnił Kiryl Samoila. W 8. minucie bramkarza przyjezdnych pokonał Marcel Sroczyk, po czym czwarte trafienie dopisali Miedziowi.

Następnie ponownie na listę strzelców wpisał się Marcel Sroczyk, natomiast przyjezdni wykorzystali podyktowany przez sędziów rzut karny. Chwilę później dystans do rywali powiększył Kiryl Samoila, na co gwałtownie i skutecznie bramką zareagował zespół z Lubina. W kolejnej akcji nie mylił się Mitja Janc. niedługo po tym Mirko Alilovicia dwukrotnie pokonywali lubinianie. Na niedługo przed końcem drugiej części rywalizacji bramkę zdobywał Michał Daszek, na co gwałtownie i skutecznie odpowiedzieli goście. Ostatecznie sparing trafieniem zamknął Kiryl Samoila, ustanawiając wynik na 12:9 dla ORLEN Wisły Płock.

ORLEN Wisła Płock – Piotrkowianin Piotrków Trybunalski

Spotkanie od bramki z koła rozpoczął Dawid Dawydzik, a dzięki skutecznej interwencji Mirko Alilovicia wynik na 2:0 ustanowił Tim Cokan. Następnie po stracie drużyny z Piotrkowa ponownie trafiał Tim Cokan. niedługo po tym padł pierwszy gol dla gości, na którego gwałtownie i skutecznie odpowiedział Tomas Piroch. W 7. minucie rywalizacji podyktowany rzut karny wykorzystał Mitja Janc, po czym na listę strzelców wpisał się Paweł Kowalski. Chwilę później ze skrzydła nie mylił się Przemysław Krajewski, a w wyniku nieudanej akcji gości, w szeregach Nafciarzy punktował także Peter Sisko. Kolejny atak Niebiesko-Biało-Niebieskich celnym rzutem zakończył Przemysław Krajewski, na co prośbą o czas zareagował sztab szkoleniowy drużyny z Piotrkowa.

Po wznowieniu goście odnotowali stratę, co skrzętnie wykorzystał Mitja Janc, trafiając do niestrzeżonej bramki przyjezdnych. Następnie dystans do Piotrkowianina powiększył Peter Sisko, po czym na listę strzelców wpisali się Patryk Mastalerz oraz Stanisław Makowiejew. W kolejnej akcji z koła nie mylił się Dawid Dawydzik, po czym swoją szansę wykorzystał Marcin Szopa. Chwilę później w szeregach Nafciarzy punktował dwukrotnie Tomas Piroch. niedługo po tym szóste trafienie na swoje konto dopisali goście. Po pierwszej części rywalizacji na tablicy wyników widniało 13:6 z korzyścią dla płocczan.

Wynik drugiej części rywalizacji otworzyli goście, którzy po dwóch minutach spotkania prowadzili 2:0. Następnie podyktowany rzut karny wykorzystał Damian Piórkowski, natomiast w szeregach przyjezdnych punktował Marcel Filipowicz. Chwilę później ponownie trafiał Damian Piórkowski, na co gwałtownie i skutecznie odpowiedział Filip Wadowski. W kolejnej akcji z linii 7. metra nie mylił się Marcin Matyjasik, natomiast po stronie płocczan swoją szansę z koła wykorzystał Bartłomiej Kępczyński. W 7. minucie padł gol autorstwa Marcina Szopy, po czym trafieniem wtórował mu Marcel Filipowicz. niedługo po tym Piotrkowianin powiększył prowadzenie o kolejne trzy trafienia. Następnie po skutecznej interwencji Marcela Jastrzębskiego niemoc strzelecką Nafciarzy przełamał Jan Przykłota. Chwilę później zespół z Piotrkowa dopisał na swoje konto dwa gole z rzędu. Tuż przed gwizdkiem końcowym na listę strzelców wpisali się Bartłomiej Kępczyński oraz Marcin Szopa. Finalnie rywalizacja w drugiej części zakończyła się wynikiem 13:5 z korzyścią dla drużyny z Piotrkowa.

W ostatnim spotkaniu turnieju towarzyskiego w ORLEN Arenie zmierzyły się zespoły z Piotrkowa Trybunalskiego oraz Lubina. W pierwszej części rywalizacji, trwającej 20 minut, lepsza okazała się być drużyna z województwa łódzkiego, która wygrała 12:8. Drugą część starcia z wynikiem – 12:9 wygrał klub z Piotrkowa Trybunalskiego, przez co finalnie uplasował się na 1. miejscu w turnieju towarzyskim.