Krzysztof Stelmach: Zrobię wszystko, żeby zespół zrobił ten najważniejszy krok

3 miesięcy temu

Włodarze CUK Aniołów Toruń nie ustają w budowaniu silnego zespołu. Po tym, jak w drugim sezonie gry w II lidze mężczyzn torunianom nie udało się awansować, ponownie postanowiono wzmocnić drużynę, by w okresie 2023/2024 klub mógł sięgnąć po upragnioną przepustkę do wyższej klasy rozgrywkowej. – To nasze nowe otwarcie, po sezonie, który zakończył się ponad miesiąc temu. Zamknęliśmy ten rozdział i wyciągnęliśmy z niego cenne wnioski – zaznaczył podczas konferencji prasowej Karol Lejman, prezes CUK Aniołów Toruń.

CUK Anioły Toruń sensacyjnie odpadły z walki o awans do I ligi po turnieju półfinałowym. Torunianie kolejny sezon z rzędu planują zbudować mocny skład, którego celem ma być awans na zaplecze siatkarskiej ekstraklasy. W trzecim sezonie Aniołów w II lidze zespołem będzie kierował Krzysztof Stelmach. – To nasze nowe otwarcie, po sezonie, który zakończył się ponad miesiąc temu. Zamknęliśmy ten rozdział i wyciągnęliśmy z niego cenne wnioski. Witamy nowego trenera. Rozmowy przebiegły naprawdę sprawnie. Myślę, iż mamy wspólną wizję jak nasza kooperacja ma wyglądać. Mam nadzieję, iż pod skrzydłami Krzysztofa Stelmacha będziemy mogli się rozwinąć – powiedział podczas konferencji prasowej Karol Lejman, prezes CUK Aniołów Toruń.

Krzysztof Stelmach w ostatnim czasie związany był przez krótki czas z Gwardią Wrocław. Wcześniej w latach 2018-2021 prowadził Stal Nysę i wraz z tym zespołem awansował do PlusLigi. w okresie 2017/2018 z AZS-em Częstochowa wygrał I ligę, ale w barażu uległ bydgoszczanom. – Słyszałem o klubie, bo świat siatkarski mówi o nim. Kiedy sezon się zakończył to zaproponowałem prezesowi swoją kandydaturę. O Toruniu słyszałem dużo dobrych rzeczy, dlatego zdecydowałem się na pracę w tym mieście. Zrobię wszystko, żeby zespół zrobił ten najważniejszy krok i awansował dla 1 ligi. Wiem jakie to ważne dla klubu i sponsorów. Jestem pewien, iż klub jest przygotowany na awans – jest zorganizowany, zabezpieczony finansowo i sportowo. Czwarty punkt to kibice. Dla mnie to niesamowite jak wielu kibiców przychodzi tu na mecze drugoligowej drużyny – podkreślił Stelmach.

Klub szykuje kilka transferów. Pierwszym z nich jest pozyskanie Sławomira Stolca. W zespole pozostanie jednak trzon – kontrakty z klubem przedłużyli m.in. Łukasz Kalinowski, Jakub Skadorwa i Mateusz Podborączyński.

Idź do oryginalnego materiału