Kapitan pozostaje na pokładzie Arki

3 miesięcy temu

Beniaminek I ligi mężczyzn – CHKS Arka Chełm po serii pożegnań przedstawiła pierwszego zawodnika, który będzie występował w klubie po awansie. W zespole na kolejny sezon zostaje dotychczasowy kapitan – Mariusz Marcyniak.

CHKS Arka Chełm od początku sezonu 2022/2023 była faworytem do awansu na zaplecze PlusLigi. W klubie zbudowano bardzo ciekawą drużynę, w której nie brakowało siatkarzy z plusligową przeszłością. Podopieczni trenera Rebzdy wywiązali się z roli faworyta i wygrali rozgrywany przed własną publicznością turniej finałowy II ligi mężczyzn, meldując się w I lidze.

Dotychczas beniaminek informował wyłącznie o pożegnaniach. Nowego pracodawcy szukają Grzegorz Jacznik, Wiktor Pleta, Kacper Kędra, Jakub Skrzydlik, Jan Lesiuk i Wiktor Jezierski. Z klubem pożegnał się również Jakub Peszko, który zdecydował się na zakończenie kariery.

W piątek po raz pierwszy włodarze Arki przedstawili zawodnika, który będzie występował w barwach zespołu z Chełma w okresie 2023/2024. Klub rozpoczął od przedłużenia kontraktu z Mariuszem Marcyniakiem. Środkowy pochodzi z Chełma i w miejscowym Tempie zaczynał swoją karierę. Następnie przez dwa lata występował w Metrze Warszawa, skąd przeszedł do BBTS-u Bielsko-Biała. W latach 2012-2015 stawiał swoje pierwsze kroki w PlusLidze w barwach AZS-u Częstochowa. Następnie reprezentował barwy PGE Skry Bełchatów, z którą sięgnął po srebro (2017) i brąz (2016) PlusLigi oraz Puchar Polski w 2016 roku. Kolejne sezony występował w Zawierciu i Lubinie. Następnie po roku spędzonym w VK Ostrava przeniósł się do pierwszoligowej Visły Bydgoszcz. W barwach bydgoszczan dwukrotnie zdobywał brązowy medal I ligi mężczyzn. Po sezonie 2021/2022 Mariusz Marcyniak zdecydował się na powrót do rodzinnego Chełma i grę w drugoligowej Arce. W rozgrywkach, które zakończyły się awansem do I ligi mężczyzn, środkowy zaprezentował się z bardzo dobrej strony. Był kapitanem zespołu a za swoją grę pięciokrotnie otrzymał statuetki MVP.

Zgodnie z nieoficjalnymi informacjami Arka ponownie buduje bardzo interesujący skład, tym razem na I ligę. W zespole ma zostać inny lider – Patryk Szwaradzki oraz przyjmujący Łukasz Łapszyński. Drużynę mają wzmocnić między innymi przyjmujący Paweł Rusin, atakujący Kajetan Kulik czy libero Maciej Sas.

Zobacz również:
Karuzela transferowa I ligi mężczyzn

Idź do oryginalnego materiału