Gigantyczna wpadka na igrzyskach! Myśleli, iż kamery są wyłączone. Wszyscy to usłyszeli

1 miesiąc temu

Wczorajszy półfinał mężczyzn w piłce siatkowej na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio zapisał się w historii jako jeden z najbardziej emocjonujących meczów dla polskich kibiców. Polscy siatkarze, w dramatycznym starciu z Amerykanami, wywalczyli awans do finału, co wywołało euforię zarówno na boisku, jak i w domach milionów Polaków.

• Nie do wiary co się wydarzyło na pogrzebie Bogumiły Wander. Wszyscy to słyszeli

Mecz rozpoczął się obiecująco dla Polaków, którzy wygrali pierwszy set. Jednak w drugim secie Amerykanie pokazali swoją siłę, wyrównując wynik. Trzeci set okazał się prawdziwym sprawdzianem dla polskiego zespołu. Kontuzja libero Pawła Zatorskiego po zderzeniu z innym zawodnikiem była dużym ciosem. Jego brak był szczególnie odczuwalny w obronie, co przełożyło się na przegraną w tym secie.

Mimo tych trudności, polscy siatkarze nie poddali się. Czwarty set przyniósł przełomowy moment, kiedy przyjmujący Tomasz Fornal, postanowił zmotywować swoją drużynę. Jego emocjonalna mowa zapadła w pamięć wielu widzów. Fornal krzyczał: „Dawać kua, napiealamy się z nimi!”, co obudziło ducha walki wśród zawodników. Polacy zdominowali czwarty set, a w piątym, decydującym secie, przypieczętowali zwycięstwo.

Historyczny moment dla polskiej siatkówki

Awans do finału Igrzysk Olimpijskich to pierwszy taki sukces dla polskiej siatkówki od 48 lat. Mimo licznych triumfów na Mistrzostwach Świata, olimpijskie złoto zawsze pozostawało poza zasięgiem polskich siatkarzy. Teraz mają szansę zmienić tę historię. Finałowy mecz, w którym zmierzą się z Francuzami, odbędzie się w sobotę, 10 sierpnia o godzinie 13:00.

• Zenek Martyniuk zszokował wszystkich tym co powiedział. Przestał owijać w bawełnę ws. syna

Euforia z powodu zwycięstwa udzieliła się nie tylko kibicom, ale także komentatorom. Podczas transmisji meczu, Wojciech Drzyzga, jeden z komentatorów Eurosportu, myśląc, iż nie jest już na antenie, wypalił: „Ja już nie mam siły, przynieś alkohol na stanowisko”. Chwilę później zreflektował się i przeprosił za swoje słowa.

Wpadka komentatorów

Wczorajszy mecz półfinałowy polskich siatkarzy na Igrzyskach Olimpijskich dostarczył ogromnych emocji i radości. Awans do finału po 48 latach to historyczny moment dla polskiej siatkówki. Teraz pozostaje nam czekać na finałowe starcie z Francuzami i wierzyć, iż nasi siatkarze sięgną po upragnione złoto.