Ależ walka o złoto! Trzy sety wystarczyły. Jastrzębski Węgiel bliżej tytułu [WIDEO]

Aluron CMC Warta Zawiercie i Jastrzębski Węgiel okazały się najlepsze w tym sezonie PlusLigi i walczą o mistrzostwo Polski. Po pierwszym spotkaniu, które zostało rozegrane w Zawierciu, jedna z drużyn zbliżyła się do złotego medalu. Pomimo zaciętej rywalizacji to jastrzębianie kończą pierwszy etap finałowej zmagań w lepszych nastrojach. Jednym z bohaterów meczu został Norbert Huber. Zdobył aż 14 punktów.

W półfinałach PlusLigi Jastrzębski Węgiel pokonał Asseco Resovię, a Warta Zawiercie zwyciężyła z Projektem Warszawa. Dla pierwszych tegoroczny finał to okazja do obrony tytułu i zdobycia czwartego złota w historii. Drudzy po raz pierwszy mają okazję grać w najważniejszej siatkarskiej rywalizacji w Polsce.

Wystarczyły trzy sety. Mistrzowie Polski bliżej tytułu

Asseco Resovia i Projekt Warszawa przegrały walkę o awans do finału PlusLigi, odpowiednio z broniącym tytułu Jastrzębskim Węglem oraz Wartą Zawiercie. Pozostała im gra o brązowe medale, pierwsze spotkanie odbyło się we wtorek w Rzeszowie.

Po dość wyrównanym początku inicjatywę w pierwszym secie przejęli goście. W pewnym momencie prowadzili już 18:13. Ostatecznie udało im się złapać rytm i wygrać 25:18. - Fantastyczny set w wykonaniu aktualnego mistrza Polski! Zawiercianie pomagają masą niewymuszonych błędów, ale w tym przypadku wolę podkreślić rolę ekipy Marcelo Mendeza! Świetny Szymura. Skończył dwie arcytrudne i arcyważne piłki i. dołożył blok w piłce setowej! - komentował na portalu X Jakub Balcerzak.

Drugi set był zdecydowanie bardziej zacięty. Ani jeden, ani drugi zespół nie był w stanie odskoczyć na więcej niż dwupunktową przewagę. W decydujących fragmentach partii gospodarze prowadzili już 24:22, ale nie wykorzystali piłek setowych. Więcej zimnej krwi ostatecznie zachowali goście i wygrali 27:25.

W trzeciej partii - podobnie jak w poprzednim secie - żaden z zespołów nie był w stanie wypracować sobie zaliczki punktowej. Początek był niezwykle wyrównany. W pewnym momencie goście zdołali objąć prowadzenie 13:10, ale gospodarze momentalnie odrobili straty. Oba zespoły ponownie grały punkt za punkt. W końcu znów spokojem wykazali się zawodnicy z Jastrzębia-Zdroju. Ostatecznie set zakończył się ich wygraną 25:23.

Wydaje się, że ich zwycięstwo w całym meczu także było całkowicie zasłużone. Potrafili podjąć ryzyko w takich elementach gry jak zagrywka. Siatkarze Jastrzębia zdobyli sześć asów serwisowych przy pięciu gospodarzy. Grali także na nieco wyższej efektywności w ataku. MVP spotkania został Jurij Gładyr.

Aluron CMC Warta Zawiercie 0:3 Jastrzębski Węgiel (18:25, 25:27, 23:25)

Jastrzębski Węgiel ma już w swoim dorobku złote medale mistrzostw Polski. Poza tytułem wywalczonym przed rokiem wygrywał w 2004 i 2021 roku. Dla siatkarzy z Zawiercia największym sukcesem pozostaje brąz wywalczony przed dwoma laty.

Przypomnijmy, że rywalizacja w finale PlusLigi toczy się do trzech zwycięstw. Drugie finałowe starcie zaplanowano na sobotę 27 kwietnia. O 18:00 siatkarze wybiegną na parkiet w Jastrzębiu-Zdroju. Dzień później - także na obiekcie aktualnych mistrzów Polski - odbędzie się trzecie starcie. Jego początek o 14:45.